Чим жила Україна: Літаюча бабця, кіт-журналіст та "цікавий період" в житті Єфремова

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Літаюча бабця, кіт-жур…

Спекою, "ракетами" та майстер-класом від "тітушок" проводжаємо цей тиждень. Детальніше – в дайджесті Depo.ua

Київ

Дожились. Через забруднення та розпліднення у дніпровських водах небажаних мікроорганізмів пляжі Києва опинились під червоним прапором. Купатись весь спекотний тиждень було не бажано, бо потім з "букетом" цих мікроорганізмів можна стояти в черзі під кабінетом лікаря. Не дивлячись на попередження КП "Плесо", кияни-екстремали все-одно лізли у воду. Скільки там того життя! На щастя, під кінець тижня над столичними пляжами замайоріли зелені прапорці. Купатися нарешті можна.

Поки одні містяни лежали на пляжі, інші з шинами, пляшками та щитками паралізували Харківське шосе. "Крик душі" мешканців будинків, зведених структурами відомого "забудовника" Войцеховського, переріс у серйозний протест. Що й не дивно: сидіти кілька днів без електрики, а значить без води, каналізації, кондиціонування та інших благ цивілізації - серйозне випробовування. Ще б трохи - і розпечений спекою асфальт міг би перетворитись на локацію для баталій. На місце вже навіть прибули автобуси з правоохоронцями. Так чи інакше, але якби не радикальні вчинки людей, які у спекотний день вийшли на розпечений асфальт, то навряд чи влада так швидко б взяла на контроль їхню проблему. А так в КМДА вже після кількох годин блокади заявили, що розробляють план дій, аби уникнути кризових ситуацій у подальшому. Питання, що робити з самими "нахаббудами" Войцеховського, лишається відкритим.

Донбас

Давно про цього діяча політичного фронту нічого не було чути. Аж тут – новини з СІЗО. Екс-голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов відзначив річницю свого утримання у місці несвободи скромним постом на Facebook. Сказав,що у нього там все стабільно та часу розповідати про цей "цікавий період життя" в нього буде достатньо в майбутньому буде достатньо. Про написання книги, як це заведено у колишніх політиків-в'язнів – ані слова.

У Лисичанську життя нагадує 1990-ті роки. Через невиплату зарплати гірники першої зміни шахти імені ім. Капустіна ПАТ "Лисичанськвугілля" відмовилися спускатися у копальню. Гірникам повинні були виплатити зарплату у розмірі місячного фонду до 2 серпня, а заборговані зарплати у 2017 році – до Дня шахтаря, тобто до останньої неділі серпня. Заборгованість із зарплат складала три місячні фонди оплати праці (ФОП). Тепер же, з 1 числа, вона збільшується ще на 1 ФОП. Люди жили три місяці в надії отримати свої гроші, та у шахтарів з цим не все так просто. Одне дивує: скільки сили закладено в цих людей. Все ж таки, працювати на такій роботі за обіцянки не кожен зможе.

Львів

Львів, місто контрастів, ще місяць тому потерпав від злив та сильного вітру, а зараз плавиться від спеки. Люди роздягаються та стрибають у фонтани, а дехто кидається у воду, не роздягаючись. Є і такі "кадри", які кидаються під струми води поливальних автомобілів, бо якщо голова ледь не димить від шаленої спеки, треба ж якось градус знизити.

Дніпро

У Дніпрі битва за новий логотип міста увінчалась "ракетою". За результатами онлайн голосування, перше місце у конкурсі на кращий логотип міста виборола робота Євгенії Олійник. Емблема міста з буквою "Д" у вигляді ракети хоч і підняла бурю у соціальній мережі, але перемогла. Будемо вважати, що в Дніпра емблема - справжній космос.

Цього тижня у місто завітала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун та повідомила про закриття місцевої психіатричної лікарні. Фінансування медзакладу для неосудних хворих закінчать вже наприкінці цього року, самих хворих розподілять по інших лікарнях, а персоналу запропонують роботу в інших медустановах. Аналогів такій лікарні в Україні немає, бо в ній утримуються психічно хворі злочинці, які визнані неосудними. Та чомусь державі стало тяжко утримувати такий заклад.

Тітушки з Кам'янського показали "майстер-клас" з відстоювання кіосків, яких намагаються знести комунальники. Комунальники тільки-но замахнулись на МАФи, як у лічені хвилини з'явились люди характерної зовнішності і "владнали" ситуацію на свою користь. Кіоски лишились, але кажуть, що ненадовго. У ситуацію втрутились правоохоронці та завірили, що демонтаж таки відбудеться, але в інший час. Можливо, в нічний, як у Києві…

Харків

Харківський дотепний хлопчик під час гри у піжмурки не вигадав нічого кращого, як сховатись у пральній машинці. Залізти – заліз, а от вилізти – не виліз. Застряг. Рятувальники, які прибули на виклик, сказали переляканій мамі: "Без паніки". Обійшлось без розпилу машинки. Просто обмазали хлопака олією та витягли дитину. Буде малому що й через 50 років згадати.

А ще у Харківському загоні ДСНС є такса-рятувальник. Собака не був присутній під час операції з витягнення хлопця з пральної машинки, бо задіяний у серйозних операціях. Таксу на ім'я Кріс беруть для пошуку людей під уламками будівель та споруд, але працювати такса може і в природному середовищі. Кріс скоро випробує свої сили на Чемпіонаті Світу собак-рятувальників в Австрії. Такий малий, а такий спритний!

Не було б так смішно, якби не було сумно: у Харкові суд дозволив чиновниці виконавчої служби не декларувати машину за 515 тисяч гривень. Жінка під час суду пояснила, що 460 тис. грн для купівлі машини вона взяла у батьків. Суд встановив, що взимку та навесні 2017 року вона уклала шість угод про взяття позики на загальну суму 470 тисяч гривень, при чому кожна із позик (розмір 77 – 79 тис. грн) не перевищувала мінімальний поріг, який потрібно декларувати. Суд вирішив, що в діях чиновниці відсутній склад адміністративного правопорушення. І таким чином дав іншим чиновникам приклад, як перехитрити таке "не зручне" електронне декларування.

Одеса

На Одещині правоохоронець прийшов вирішити родинний конфлікт і сам вляпався в халепу: п'яний дід вдарив поліцейського сапкою та "розпанахав" йому ліве передпліччя. Схоже, проблем у сім'ї побільшало...

З страшних новин, що мали щасливий фінал. У недобудованому покинутому будинку на Одещині поліцейські знайшли немовля в пакунку. Знашли вчасно - дитина ще дихала. Мати викинула його одразу після пологів, тому вичислити жінку було не важко. Встановили, що жінка і так має трьох малолітніх дітей. Малюк, якого врятували з пакету, зараз перебуває під наглядом лікарів. За всіма висновками, його життю загроз немає.

Одеська ЛГБТ-спільнота, певно, надихнувшись масштабністю київського прайду і собі вирішила влаштувати акцію. Запланували дійство на 13 серпня, але поживемо-побачимо. Бо націоналістичні партії та рухи вже готуються до зриву. Так що серпень в Одесі обіцяє бути гарячим.

Запоріжжя

Чого тільки люди не продають. Іноді навіть те, що продати, здавалося б, не може рука піднятися. У Запоріжжі, наприклад, арештували подружжя, що намагалося продати дворічного сина. У 28-річної жінки та 37-річного чоловіка є можливість вийти під заставу у розмірі 128 тисяч гривень за кожного. Та поки неясно, чи "нашкребуть". Сина ж не продали...

Жінки в Україні не лише красиві, а й рішучі та сильні. На Запоріжжі нагородили залізничницю, що врятувала потяг від... кульової блискавки. Тетяна Тимошенко, яка зупинила вантажний поїзд, аби той не виїхав на ділянку, де кульова блискавка щойно пошкодила контактну мережу, на тижні отримала відзнаку "Залізнична Слава" III ступеня. З такими жінками українськими залізничними шляхами можна мандрувати спокійно.

У серйозній роботі хоч на професійне свято можна розслабитись. Запорізькі копи на честь свого свята створили "живу емблему" Нацполіції - восьмикутну зірку. І додали: "Твоя поліція завжди поруч". Так що телефонуйте, раптом що.

Закарпаття

В Ужгороді небайдужі люди взялись вирішувати проблеми міста у незвичний спосіб: аби нетверезі не плутали дерева із міськими туалетами, вішають напис із погрозою відрізати... те саме. Аби попередити водія про ями, на дорозі встановлюють знак, щоб переносили автівку на руках. Все це, звісно, гумор, але наболіла тема, як не крути.

Деякі активні бабці не перестають дивувати людей. На Закарпатті екстремально ходить за продуктами бабуся Христина Росоха. Щодня жінка "перелітає" через річку за допомогою канатної переправи. Моста поблизу немає, тому бабуся вибирає ризиковий переїзд. Це все одно, що тролей через Дніпро в Києві. Тільки безкоштовний, а відчуття – такі ж! У свої 78 років жінка може і продуктів додому через переправу перевезти, і онука покатати. Але на ризиковану прогулянку погоджується тільки старший. Та бабці все одно, їй переправою "літати" – одне задоволення.

У Мукачеві поліцейські надибали на дорозі п'яного горе-водія, який ледь не побив рекорди за кількістю несплачених штрафів за нетверезу їзду. Загалом на чоловіка було складено 35 адміністративних протоколів, ще у чоловіка тягнеться "хвіст" з несплачених штрафів на 300 тисяч гривень. У підсумку чоловіка позбавили права керувати транспортними засобами на 62 роки. Тобто назавжди. Та хтозна, чи зупинить це водія. Бо як вип'є, певно, ностальгія така візьме, що ще не раз його спіймають.

Вінниця

У Вінниці вітали із днем народження жінку, яка народилась у 1914 році. Для своїх 103 років Людмила Дрозд почувається добре, хоч і не літає на кориті через ріку, але дякує долі за своє довголіття, бо радіти життю вміє.

Кропивницький

На Кропивниччині з'явилися свій Ернст та Цар. І не тільки. Упродовж першого півріччя на Кропивниччині склали 240 актових записів про зміну імені та прізвища. Якщо ви, наприклад, Петренко або Іванов, то ніхто не заважає стати, до прикладу, Дессай Десірее Деніссе. Хоча тут слід зазначити, що людина з таким ім'ям і прізвищем вже є. На Кропивниччині.

Буває, людині сумно та самотньо, тоді вона бере слухавку і починає "мінувати". Але за таке можна і "на горіхи" отримати. На Кропивниччині чоловік по телефону "мінував" кафе, та "домінувався" до кримінальної справи. Краще б ділом зайнявся.

У самому ж Кропивницькому містяни стали часто помічати чоловіка, який на своєму шляху прибирає усе сміття та кладе його до урн. Люди дивуються, мовляв, прибирає за інших! Тут хоча б за собою встигнути. Та виявляється, що і таке можливе. Чоловіку байдуже, що про нього подумають, а от ходити чистими вулицями ніж за сміття перечіплятись.

Хмельницький

На Хмельниччині до редакції місцевої газети Шепетівки щодня навідується кіт. Приходить пухнастий до дверей офісу щоранку та чекає, поки почнеться робочий день та йому відчинять двері. Ще кіт полюбляє сидіти за редакторським столом та спостерігати, як працюють люди. Посада "мовчазного наглядача" йому підходить, але може й бути, що у минулому житті кіт був журналістом, от його і тягне ближче до "акул пера".

А от у Хмельницькому ЦНАПі відвідувачів з порогу вітають не люди, не коти, а таргани. Вусаті руді "друзі" бігають у приміщенні біля кулеру, також полюбляють ховатися у туалеті. Словом, гуляють, як у себе вдома. Обурені відвідувачі почали фотографувати тарганчиків в надії, що пости в соцмережі якось вплинуть на дезінсекцію закладу. Та працівники ЦНАПу попросили прибрати фото відвідувачку, яка почала робити світлини, мовляв, "начальник не дозволяє розповсюджувати цю інформацію." Цікаво, що начальник міського управління адміністративних послуг Олексій Хохлов сказав, що вперше чує про таку проблему, але від правди не втечеш. І від тарганів, схоже, теж.

Тернопіль

Для завзятих романтиків у Тернополі встановили лавочку, яка вночі світиться. Причому не просто світиться, а переливається різними кольорами. Така атракція на "Острові кохання" є абсолютно безкоштовною для містян. Для когось така лавка – ідеальне рішення для романтичного вечора після перегляду кіно, а комусь закортить сісти пива випити. Одна проблема – лавка одна, а бажаючих посидіти багацько.

Полтава

До Миргорода на Полтавщині прийшло неабияке "покращення". На зупинках вокзалу для людей зробили безкоштовний "вай-фай" та USB-порти, так що можна брати-ноутбук, та "зависати" прямо на зупинці, а не в кафе.

Тим часому у Полтаві затримали посадовця, який "замилював" декларації. Ним виявився начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства. Посадовець повинен був щорічно до 1 квітня заповнювати на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави. У одній з декларації він умисно не вніс відомості про об'єкти нерухомості, не прийняті в експлуатацію. Так що, як показує досвід, декларації – річ серйозна, жарти із "замиленням" тут недоречні.

Крим

На ринках окупованого Криму тепер можна купити на пам'ять футболку із крилатою цитатою російського прем'єра Дмитра Медведєва "Грошей немає, але ви тримайтеся". Ще можна прикупити футболку із написом "Диванні війська", рушники з гербом СРСР або нашивки "Народжений в СРСР". Що ж: машини часу немає, любителям минулого лишається хіба що текстиль.

Кубань

На колись українській Кубані все було б тихо та спокійно, якби не вантажівка з рибою. Нетверезий водій авто незчувся, як розгубив дорогою тонну риби, на яку позбігались з лісу ведмеді. Клишоногі їли, аж за вухами лящало. Якби могли говорити людською мовою, то, певно, подякували б нетверезому "меценату".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme