Чим жила Україна: Годинні поцілунки, бабусин шпагат та боротьба за бобра

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Годинні поцілунки, баб…

Завірюхи та хуртовини позаду. Втомлені зимою українці подумки переносять себе у теплі мрії про весну, а деякі вже навіть планують літо. Детальніше про найцікавіше – у дайджесті Depo.ua.

Київ

Столичні волонтери на тижні творили добро і рятували бобра. Тварина жила на озері, що на вулиці Срібнокільській, і була добре знайома місцевим мешканцям. Але одного місцеві мешканці звернули увагу, що "сусіда" немає. І кинулись його шукати. Як виявилось, тварина втрапила у капкан. Добрі кияни одразу викликали команду порятунку тварин, які і врятувати зубатого. Можна сказати, що бобру пощастило, бо якби його не помітили вчасно, був би він не у добрих руках волонтерів, а потрапив би до "лапи" браконьєра, який також був помічений неподалік, але вчасно втік.

Не сидять на місці і столичні вандали. На День Валентина вони обідрали основу пам'ятника засновникам Києва – Кию, Щеку, Хориву та Либіді. Здерли близько одного квадратного метра мідної обшивки і знай собі дременули на пункт здачі металу.

Тим часом у мера Кличка схопились за голову через і без того переповнені автівками дороги. Воно і неозброєним оком видно, що за останні роки кількість авто у столиці зросла, а згідно офіційних даних, кількість офіційно зареєстрованих автомобілів зросла за останні три роки більш ніж на 15%. За прогнозами експертів, до 2025 року у столиці побільшає машин ще на 60%. Здавалося б, самий час подумати, як розвантажити мости та ключові дороги, але поки що ознак такої стратегічної думки не помічено.

Донбас

Поплічниці кремлівських бойовиків, волонтерці "ДНР" Ірині Воронцовій відмовили в наданні тимчасового притулку в Санкт-Петербурзі на Росії. Ще у 2017-му Воронцовій анулювали дозвіл на проживання, у вересні 2018 любителька русского пряника подала клопотання про надання притулку, але натомість отримала шиш з маслом. Тепер через відмову дівчині загрожує ніщо інше, як арешт. Як то кажуть на Росії, любиш путінський медок - люби і путінський холодок.

Суворе сепаратистське сьогодення: у "ДНР" дефіцит медичних кадрів складає понад 5 тисяч лікарів і 7,5 тисяч осіб середнього медперсоналу. Зараз наближається черговий випуск в тамтешньому медуніверситеті, але це лише 158 студентів-лікарів і 44 педіатра. Та й на куцу "ДНРівську" зарплатню майже ніхто не погоджується працювати. Бо який сенс?

Якого б розміру кулі не літали над головами, з думками про кохання є сенс якнайшвидше перемогти ворога та повернутись додому. До Дня Валентина українські бійці записали в окопах позитивне відео, в якому зізнались у коханні для своїх близьких, підбадьорили їх і запевнили, що все буде добре.

Львів

Музей "Територія терору" отримав п'ять останніх горельєфів з Монументу Слави. Для музейників роботи - непочатий край: мало того, що фігури потрібно дослідити, так треба ще й вирішити, як їх експонувати. Міркують над ворк-шопами та дискусіями із залученням спікерів. До того ж фігури дуже масштабні і музейники шукають місце, де можна їх експонувати так, аби погодні викрутаси не зашкодили їм. Для тих, хто забув: горельєфи з Монументу Слави символізують роди військ - піхотинця, танкіста, артилериста, льотчика і матроса.

93-річна Надія Шаригіна з Львівщини у прямому сенсі слова "утерла ніс" молоді, яка часто "сидить" на фаст-фуді та нехтує спортом. Літня жінка нещодавно встановила рекорд України та стала найгнучкішою жінкою України поважного віку. Бабуся Надія почала робити спеціальні вправи і сідати на шпагат після 60 років, а до цього просто не мала на це часу. Щодня жінка тренується по дві години і запевняє, що якби тоді, в свої 60, не почала регулярні тренування, то зараз навряд чи була б в такій чудовій формі. Якби не 95-річна американка, у Надії з Львівщини в її віковій категорії не було б рівних у світі.

У мережу потрапили унікальні архівні світлини красунь-львів'янок, зроблені у 1929 році: 90 років назад часопис "Слово польське" проводив конкурс краси "Найгарніша львів'янка". На жаль, хто тоді переміг серед 32 красунь, достеменно не відомо, але світлини дуже яскраво передають стиль і шик тогочасної епохи. До того ж, якщо вірити дослідникам, газети з фотографіями львівських красунь розлітались, наче гарячі пиріжки.

Дніпро

Не чекаючи на чиюсь поміч, дніпряни самотужки засипали декілька ям на дорозі у Діївці. В роботу іде будівельне сміття та різне каміння. Бо краще вже так, аніж з кратерами замість асфальту.

Відлуння перейменування Дніпропетровщини на Січеславщину чутно досі. Бо раді йому не всі. І не лише "вата", біль втрати якої можна зрозуміти, а й прихильники декомунізації, але інакшої. Тож на сайті адміністрації президента України з'явилася петиція з вимогою перейменувати Дніпропетровську область на Дніпровську. Станом на 11 лютого петиція мала понад 400 голосів підтримки з потрібних 25 тисяч. Але для збору підписів є ще трохи більше 80 днів, тож "перейменувальні" пристрасті можуть ще розігратись.

Давно такого не було, а тут тобі на – блокпост посеред дороги. Спорудили його поблизу Новомосковська на трасі Знам'янка - Луганськ - Ізварине шість чоловіків, які, до того ж, виявилися озброєними автоматами. Називатися та надавати дозвіл на встановлення оборонних споруд вони відмовилися, тож правоохоронцям нічого не лишалось, як затримати ентузіастів "до з'ясування".

Одеса

В Одесі звільнили виховательку садка, яка силою змушувала дітлахів з молодшої групи їсти. Репресивне рішення довелось ухвалити після висновків спеціальної комісії, яка підтвердила факт, що жінка дійсно годувала підопічних силоміць. Тож жінці вказали на двері. Від гріха подалі.

До парку "Тузлівські лимани" прилетіли рідкісні гості – качки з дивовижним окрасом. У шлюбний період цих качок особливо цікавим є самець: на голові його пір'я стає помаранчевим, на спинці - коричневим, на шиї і нижній частині голови - білим. Екологи кажуть, що саме це забарвлення зараз вже є у птахів, а значить, вони готові до наступу ранньої весни.

Романтичні одеські військові відзначились під час шикування. У День всіх закоханих військовослужбовець ЗСУ Ігор Сідрагунський запропонував одружитися патрульній поліцейській Юлії Бабаковій. Дівчина була в шоці, бо не очікувала такого розвитку подій, і навіть заплакала, але впертий Ігор таки отримав бажане "Так".

Дали про себе знати на тижні і "янтарні умільці". На Одещині накрили черговий цех з обробки бурштину, видобутого на Житомирщині та Рівненщині. "Умілець", який заправляв процесом, навіть збудував міні-гуртожиток для працівників, які переважно були вихідцями із Середньої Азії, як і він сам. У підпільному цеху зберігалось майже 6 тонн бурштину-сирцю, розфасованого та відібраного для огранки, а також понад півтонни обробленого сонячного каменю. Правоохоронці навіть не поспішили назвати приблизну вартість цих скарбів – без належних гемологічних експертиз не обійтись, та й об'єми бурштину солідні.

Харків

Харківський бронетанковий завод продовжує створювати для українських військових модернізовані танки Т-64 зразка 2017 року. Саме Т-64 чи не найкраще показав себе у протистояннях з агресором на Сході України. Загалом завод виготовив понад сотню Т-64 зразка 2017 року. Кажуть, що такої кількості вистачить для переозброєння цілої танкової бригади. У прицільний комплекс навідника танків інтегрований тепловізор, який виявляє, розпізнає та знищує противника вогнем 125-мм гармати у будь-який час доби та за будь-яких погодних умов.

На тижні місто сколихнула історія із закупками для харківського зоопарку за захмарними цінами. Відомо, що посадові особи зоопарку уклали договір з одним із ФОП щодо закупівлі фруктів та горіхів на загальну суму 3,2 млн гривень. За попереднім даними, ціни на їжу для тварин, передбачені угодою, значно перевищують ринкові. Зокрема мандарини та помаранчі планувалося закупити по 95 гривень за кілограм, лимони – по 110 грн, ківі – по 160 грн, яблука – по 35 гривень за кілограм. Далі буде.

Без уваги не лишився і випадок з плакатами. На тижні Харків відвідував президент Петро Порошенко. Активісти "Харківського антикорупційного центру" в цей день вийшли на вулицю Римарську, якою мав курсувати кортеж очільника держави, тримаючи у руках плакати із закресленими прізвищами голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та його заступника Євгена Рищука. І тут же до активістів підійшли поліцейські та відтіснили їх подалі від дороги. А коли кортеж Порошенка під'їхав до будівлі і активісти знову спробували розгорнути плакат, до них підскочив невідомий та розірвав плакат.

Запоріжжя

Нещодавній шторм дивним чином вплинув на популярну бердянську косу. Після того, як море заспокоїлось, узбережжя стало мареновим. Чому пісок набув такого кольору, достеменно невідомо, проте пейзаж одразу багатьом нагадав про планету Марс.

Закоханих хлібом не годуй – дай лишень поцілуватись. На День Валентина у Запоріжжі встановили рекорд: на бульварі Шевченка, який є найпопулярнішим місцем зустрічей хлопців та дівчат, одночасно цілувалися 20 пар. З них вісім пар змогли "протримати" свій поцілунок понад годину. Виявилось, що випробування годинним поцілунком не таке вже просте, але, як то кажуть, спроба – не тортури. Та одними поцілунками Валентинів день на бульварі не закінчився. На додачу тут відкрили стелу закоханих, яка нібито пророкує майбутнє. Пророцтва містяться на спеціальній табличці. Якщо покрутити ручку барабану, то можна прочитати одне з них.

Ну і куди ж без витівок п'яничок. Бува, випивши, люди таке можуть утнути, що тверезому і в голову б не прийшло. У Пологах двоє любителів міцного викинули з п'ятого поверху будинку телевізор, який "приземлився" прямісінько на тротуар на вулиці Єдності. На щастя, телевізор не впав нікому на голову. Пронесло.

Херсон

Не сумно живеться і жителям Херсону. Хоча з нови складається враження, що вони там змагаються, хто що перенесе через міждержавний кордон, яких, до слова, у самої області нема. Один намагався переправити у Європу цінності, датовані VІІ століттям до нашої ери – ХІХ століттям нашої ери. Інший взявся переправити через держкордон 12 кілограмів ртуті у грілці, які планував продати за $12 тисяч. В обох випадках СБУ спрацювала на відмінно, і завзяті херсонці тепер мають проблеми з законом.

Закарпаття

Поїздку у потязі "Київ - Рахів" її пасажири запам'ятають надовго, бо якісь недоумки закидали потяг камінням і, зокрема, влучили у вікно одного з купе. Обійшлося тяжких наслідків, проте з шаленими незручностями, адже пасажирам довелося "грітися" ніч у коридорі і де пустять.

В Ужгороді суд обрав запобіжний захід скандальному активісту Павлу Павлову у вигляді цілодобового домaшнього aрешту із зaстосувaнням електронного брaслету нa два місяці. Історія почалася у грудні 2017 року, коли на об'їзній дорозі Ужгорода водій сірої "Шкоди" на єврономерах налетів на чоловіка похилого віку, який внаслідок отриманих травм помер, і зник. Закарпатський сегмент Facebook вже тоді обговорював, що аварію скоїв саме Павлов. А наступного дня, 6 грудня, стало відомо, що в селищі Великий Березний на вулиці Верховинській, згоріла Skoda на польських номерах, яка належала саме Павлову. Окрім того, Павлов встрявав у конфлікти з прикордонниками, організовував сумнівні акції протесту з будь-якого приводу – від вирубку лісу до "пересічки". Тепер на руці у Павлова браслет, а у взятті на поруки йому відмовлено.

Легендарний замок "Паланок" карбуватимуть на колекційних монетах Нацбанку. Нумізматам та любителям новеньких монет варто поквапитись, адже п'ятигривневі монети "Замок Паланок" із нейзильберу вийдуть тиражем у 40 000. А от десятигривневі монети із зображенням Мукачівського замку вийдуть меншим тиражем - лише 3 000 срібних монет. На всіх українців монет із замком не вистачить, а колекціонерам -- азарт і щастя.

Вінниця

Кримська татарка Рубія Мухтарова, яка навчається у 9 класі Новогребельської школи у Калинівському районі виборола друге місце на обласній учнівській олімпіаді з української мови. Удосконалила українську мову дівчинка саме в гуртожитку, куди довелось переїхати після окупації Криму. Після переїзду дівчинці довелося звикати не лише до нового місця проживання, а й переходити на українську мову навчання. Рубія легко влилась в коллектив, має подруг в класі, але більше дружить з дітьми з гуртожитку. Її історія є прикладом для багатьох дорослих українців, які досі за старою звичкою говорять російською.

Не сидиться вінницьким студентам, все тягне їх робити нові відкриття. Команда "DO IT", яка складалась із студентів-"технарів" вінницького вишу, посіла третє місце на регіональному етапі Хакатону NASA Space Apps. Студенти створили сервіс для відстеження запланованих запусків космічних ракет. Передбачена можливість перегляду інформації про запуск ракети є на сайті проекту. На допомогу приходить і Telegram-канал, на якому бот анонсує інформацію про заплановані запуски.

Кропивницький

У Кропивницькому потрохи вщухає скандал із іноземними студентами місцевої філії переселеного Донецького медуніверситету. Певний час тому керівництво вишу заявило, що не отримало грошей за навчання, тож студенти мають заплатити по-новому, уклавши нову угоду, або прибиратися геть. Компанія-рекрутер, що збирала гроші з іноземців і передавала навчальному закладу, розвела руками, мовляв, отже ж всі "платіжки", ми не винні. Проте в універі не вгамовувалися і відрахували 850 іноземців за несплату, заборонивши відвідувати лекції і оголосивши про скасування дозволів на проживання в Україні. Піднявся скандал, аж тут несподівано прийшло СБУ вже по ректора вишу. Поки останній доводить, що він ні до чого, а правоохоронці - протилежне, в університеті встановилося таке собі статус-кво. Відрахованим студентам дозволили ходити на заняття. І порадили не нервуватися, а сконцентруватися на навчанні.

Європейський суд з прав людини став на бік Василя Якуби у справі "Yakuba vs. Ukraine". Заявник під час свого останнього спілкування з судом відбував покарання у Кропивницькому. Якубу арештували у березні 2007 року після того, як він передав агенту під прикриттям шприци з опіумом. Передачу наркотиків зняли на приховану камеру. У червні того ж року його засудили до 8 років. Якуба подав апеляцію, згодом поскаржився на жорстоке поводження з ним під час арешту, але суди відхилили його скаргу. Тоді Якуба поскаржився до ЄСПЛ, посилаючись на частини 1 і 3 статті 6 Європейської конвенції з прав людини. У свою чергу, суд у Страсбурзі підтримав позивача, визнавши порушення норм Конвенції, і присудив виплатити йому 2,5 тис. євро компенсації за моральну шкоду і 1,5 тис. євро на покриття витрат.

Полтава

Цілком очікуваний поворот стався у справі метадонових майстрів з Полтавщини, які прославились на всю країну потужною партією наркотиків (За цінами "чорного ринку" вилучені наркотики, виготовлені на Миргородщині, тягнули на понад 35 млн гривень). Організаторів наймасштабнішої нарколабораторії в Україні взяли під варту, слідство триває.

Тим часом у Полтавському апеляційному суді мали розглянути апеляцію адвокатів Наталії Саєнко, підозрюваній у скоєнні смертельної ДТП, внаслідок якої помер 14-річний Артем Левченко, щодо арешту її майна. Справа набула шаленого наголосу і ледь не призвела до бунту в місті через бездіяльність правоохоронців. Проте колегія суддів перенесла розгляд апеляції на 20 лютого. За словами слідчого, причиною такого рішення є невизначений процесуальний керівник.

Хмельницький

Хмельницькі копи нагородили "Срібним щитом" вчителя фізкультури, який затримав озброєного ножем розбійника. Ще на початку лютого вчитель побачив, як зловмисник відбирав телефонии у дітлахів неподалік школи. Чоловік не розгубився, миттєво наздогнав негідника та тримав його до приїзду поліції. З таким вчителем, як за кам'яною стіною.

Коту-дереволазу з Кам'янця-Подільського вдалось привернути до себе увагу цілої групи рятувальників. Рудий та спритний заліз високо на дерево, а от спосіб, яким злазити не вигадав. Добре, що голосно нявчав, одразу привернув до себе увагу перехожих.

Тернопіль

Одним із явищ природи, на яке можна дивитись довго і тільки взимку є льодохід. На Дністрі вже скресла крига і лід як то кажуть "поїхав".

Правда, здивувались більше за людей лебеді, які звикли сидіти біля річки та дзьобати корм, який приносили їм селяни. Кілька разів птахи злітали в небо, та кружляли над річкою, навіть на березі пересиджували. Але скоро весна і вона все розставить на свої місця.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme