Чому Аваков продовжує тасувати ментів Януковича

Паралельно зі створенням патрульної служби у Києві, яка вже стала мало не візитівкою столиці, глава МВС Арсен Аваков продовжує відправляти на високі посади вірних міліцейських "бійців" часів Януковича
Чому Аваков продовжує тасувати ментів Януковича
Чому Аваков продовжує тасувати ментів Януковича

Люстрований начальник міліції столиці Олександр Терещук похвалився на своїй сторінці у "Фейсбуці" тим, що очільник МВС Аваков повторно призначив його на посаду головного міліціонера Києва.

За словами Терещука, відповідний наказ вже підписаний міністром внутрішніх справ. На радощах він написав, що з величезним задоволенням знову занурюється у роботу і обіцяє по можливості оперативно реагувати на звернення громадськості. "Столиця має показати позитивний приклад та передати досвід всій Україні!" - резюмував Терещук.

Усе це дивно виглядає, враховуючи, що рівно місяць тому під час засідання уряду прем'єр Арсеній Яценюк публічно "люстрував" Терещука, мовляв, той співпрацював з режимом Януковича і такі люди не повинні бути у міліції.

Приводом для публічного люстрування генерал-майора став дуже гучний скандал із забудовою біля метро "Осокорки". Неодноразово тут "тітушки" гамселили місцевих мешканців, які виступали проти будівництва. Побоїща нагадували лихі 90-ті, а міліція часто-густо просто спостерігала, як гопники у балаклавах лупцюють киян.
За даними наших джерел, тоді за змовою мера Києва і глави МВС Авакова, з Терещука мали зробити цапа відбувайла за усі негаразди із побоїщами на скандальних будівництвах, мовляв, не впорався з покладеними на нього завданнями.
Хоча слід зазначити, що на той час Терещук і так перебував у черзі на люстрацію і його звільнення мало б бути неминучим.

До того ж у травні навколо Терещука розгорівся черговий скандал. У ЗМІ з'явилася інформація, що головний міліціонер Києва збудував триповерховий котедж на землі, яка начебто перебуває під арештом за ініціативою СБУ і Генпрокуратури, адже ділянка була виділена незаконно. Цікаво й те, що СБУ передала розслідування цієї земельної справи у Шевченківський райвідділок міліції Києва, підпорядкований самому ж Терещуку. Начальник міліції у свою чергу заявив, що будинок збудував законно і зводив його протягом 11 років, і має усі дозвільні документи.

Але не лише скандальними забудовами чужими і власними прославився пан Терещук. За більш ніж 30-річну міліцейську кар'єру старого-нового головного міліціонера столиці звинувачували мало не у всіх смертних гріхах. А враховуючи керівні посади в міліції часів Януковича, здавалося, що найкраща перспектива для генерал-майора - це піти на заслужену пенсію.

Навіть сам Терещук приречено погоджувався у "Фейсбуці", що люстрація є безжальною до усіх без винятку чиновників і він мусить пройти очищення з честю.
Як бачимо, очищення тривало недового у трохи більше ніж за місяць пан Терещук повернувся у насиджене крісло. І це вочевидь скандальне призначення Аваков здійснив "під прикриттям" реформ, коли уся столиця обговорює нових поліцейських.

Як бачимо, реального оновлення в системі МВС поки не спостерігається. для громадськості гучно презентуються нові патрульні, в той час як на важливі посади призначаються старі, досдвічені з грошима і впливом люди з обойми Януковича, які і "рулитимуть" міліцією далі.

Підлеглі Терещука теж швидше за все нікуди не дінуться, і поки на вулицях працюватиме патрульна поліція, старі кадри вирішуватимуть свої справи у звичний спосіб.

До речі, увесь останній місяць поки люстрований Терещук офіційно не займав посаду начальника міліції Києва, його прізвище продовжувало "висіти" на сайті столичного главка навпроти графи "Керівник ГУ МВС у Києві". Наче усі чекали на повернення скандального генерала.