ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому російський ліберал є більшим фашистом ніж будь-який "нацик" з "Азова"

Вишукуючи усюди фашистів та неонацистів, росіяни вперто не бажають помічати Адольфа Елоїзовича в собі
Depo.
7 липня 2015 00:00
ФОТО: depo.ua
Чому російський ліберал є більшим фашистом ніж будь-який "нацик" з "Азова"
Чому російський ліберал є більшим фашистом ніж будь-який "нацик" з "Азова"

Поява на "мапі нацизму в Європі" полку "Азов" свідчить про намагання Кремля помститися найбільшому українському добровольчому підрозділу. Дуже вже, мабуть, наші добровольці залити їм пекучого сала під шкіру під Широкиним.

В Інтернеті широко розійшлося посилання на мапу Європи, на якій на території кожної країни була розміщена символіка тої чи іншої провідної нацистської організації. Україні автори проекту Ресурс Amazing maps чомусь приліпили символіку полку "Азов". Втім, на мапі на себе увагу звернули дивні "білі плями": з одного боку, тут можна знайти логотипи нацистських організацій навіть в Португалії, Данії та Бельгії. Але автори чомусь оминули кілька країн, у яких, виявляється, немає жодної неонацистської організації. Мова йде про "незаймані нацизмом" Сербію, Македонію, Болгарію та... Росію. Якщо згадати, що цей неформальний пул країн належить до традиційної зони впливу Кремля, причетність російських пропагандистів до цієї мапи є незаперечною.

Чому російський ліберал є більшим фашистом ніж будь-який "нацик" з "Азова" - фото 1

Якщо говорити про країни Європи, які "чомусь" випали з загальної картинки, комічним виглядає "антифашистська" Сербія, у якій насправді існує ціла низка досить потужних ультраправих та расистських організацій "четників", які регулярно влаштовують напади на мусульманські мечеті, організовують бійки, не гребуючи вбивствами тих, хто не підпадає під їх критерії "чистоти нації". Про Росію й говорити годі: там існують десятки неонацистських організацій. А по-хорошому на мапі мав би фігурувати партійний прапор "Єдиної Росії", або навіть портрет Володимира Путіна, як головного ідеолога війни з Україною.

Однак все ж таки мова зараз йтиме не про це. Доводиться констатувати, що російські провокатори за допомогою цієї мапи знову продовжують ліпити з "Азову" "неонацистський рух". Нагадаємо, близько місяця тому Конгрес США прийняв поправку до закону про видатки на оборону, яким відмовився допомагати в підготовці бійців полку Національної гвардії України "Азов", мотивувавши це тим, що буцімто "Азов" є "огидним" та "неонацистським". Скандальний законопроект пропхали двоє маловпливових та маловідомих навіть в самих Штатах конгресменів - республіканець Тед Його та демократ Джон Кон'єрс, які, на думку експертів, своїми діями напряму підіграли Путіну. Спеціально це було зроблено під диктовку грошовитих лобістів Кремля у Вашингтоні, чи просто хтось вчасно показав фотографії "зігуючих" нібито "азовців" - достеменно невідомо.

Чому російський ліберал є більшим фашистом ніж будь-який "нацик" з "Азова" - фото 2

В будь-якому разі поява такої провокаційної мапи напряму свідчить про те, що "Азов" як найбільш боєздатний український добровольчий підрозділ на Донбасі, дуже серйозно насолив "путіністам" на Сході. Як відомо, саме "Азов" фактично одноосібно прикриває Маріуполь з боку Широкиного, з якого кілька днів тому відступили російсько-терористичні війська під виглядом "демілітаризації".

На жаль, доводиться констатувати, що "Азов" і сам часто підставляється. Так, є достовірна інформація про те, що в рядах "Азова" воює певна кількість хлопців, які мають наколки з нацистською символікою. Авжеж, це не додає цьому підрозділу бонусів, але ж якщо говорити про це, то треба констатувати: такі люди є усюди. І кількість їх насправді не така вже й велика. Однак є ще одна "підстава" з полковою символікою, на якій зображений перегорнутий "Вольфсангель", який використовувався у німецькій символіці часів Гітлера. Це - дурість і будь-які намагання виправдатися тим, що це, мовляв, є українським символом "гак", не витримує критики.

Чому російський ліберал є більшим фашистом ніж будь-який "нацик" з "Азова" - фото 3

В той же час жодного реального неонацизму в діях "Азова" на фронті не зафіксовано, ані етнічних чисток, ані концентраційних таборів ані закликів до окупацій сусідніх країн. В той же час в "антифашистській" Росії навіть люди, що позиціонують себе лібералами, не гребують цілком нацистськими речами типу "особливої місії російського народу", "сакрально важливих окупацій", "духовних скрєп", відвертої ксенофобії, сексизму тощо. Згадаймо хоча б "лібералів" Михайла Ходорковського, Олексія Навального чи Ксенію Собчак. Всі вони в той чи інший спосіб підтримали цілком "гітлерівський" аншлюс Криму, виправдовуючись дитячими спогадами, історичною справедливістю і іншою маячнею.

Але повернімося до "Азова". В будь-якому разі, історія з Amazing maps (до речі, головними поціновувачами цього проекту є російське пропагандистське агентство "РИА-Новости") - це частина кампанії з загальної дискредитації України. І наша держава має реагувати на ці виклики, проводячи власну контрпропаганду. На жаль, і міністр закордонних справ Павло Клімкін, і безпосередній керівник "Азов" - голова МВС Арсен Аваков мов води у рота понабирали. Тим часом, можна впевнено прогнозувати: подальші удари в цьому напрямку триватимуть. Адже ця тема - дуже зручна для роздмухування скандалу на Заході. Там таку "пургу" сприймають легко, не перевіряючи факти і вірячи на слово...