ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому Полтавщина не дозволяє "Укргазвидобуванню" встановити нові свердловини

На черговій сесії облради депутати відмовили газовикам у наданні дозволів на видобуток у Полтавській області надр
Depo.
27 липня 2016 17:10
ФОТО: depo.ua

Питання порядку денного пленарного засідання стосувались надання дозволів на промислову розробку та видобування нафти і газу для підприємств галузі, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на прес-службу облради.

Як і під час попередніх сесій обласної ради, депутати узгодили спільну позицію - не надавати дозволи, аж поки місцеві громади не отримають щонайменше 5% від ренти за використання надр, а підприємства не виправлять шкоди довкіллю на тих територіях, де відбувається видобуток.

"Відмови обласної ради обов'язково пришвидшать ухвалу у Верховній Раді так званого "закону 3038", за яким 5% ренти від використання надр залишиться у місцевих бюджетах. Видобувні компанії самі стануть лобіювати інтереси громад, щоб отримувати від нас дозволи на розробку надр", - переконаний депутат Полтавської обласної ради Сергій Жук.

Проте ухвалення цього, безумовно, важливого рішення опинилось під загрозою. Після чотиригодинної роботи виявилось - у залі залишилось 47 депутатів, із 66, які реєструвались на початку засідань. Отже, депутатів чекав справжній екзамен на єдність - політичні і бізнесові амбіції проти благополуччя громади Полтавщини. У результаті, після тривалих дискусій і виступів, депутати одностайно ухвалили відмови по всіх дозволах.

"Нам все ж таки вдалось 47 голосами закрите питання відмови у наданні дозволів на надра. Позиція депутатів обласної ради незмінна - допоки громади не будуть отримувати щонайменше 5% ренти за використання надр, погоджень не буде. Дякую усім, хто не залишив сесійну залу, а чесно виконав свої обов'язки перед громадою Полтавщини" - подякував депутатам обласної ради голова Олександр Біленький.

На друге пленарне засідання сесії Полтавської обласної ради залишили 20 питань, які не встигли розглянути 26 червня.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на