День виборів: Як на Полтавщині обирали президента України

Президентські вибори в регіоні відбулися досить спокійно, грубих чи масових порушень на дільницях для голосування зафіксовано не було

День виборів: Як на Полтавщині обирали п…

В останній день першого місяця весни, 31 березня, на Полтавщині, як і по всій Україні, відбувалися вибори президента.

Загалом, процес голосування у полтавському регіоні протікав у спокійному руслі без особливих порушень. З 1261-ї виборчої дільниці Полтавщини лише п'ять відкрилися з незначним запізненням, тож можна констатувати, що виборчий процес розпочався вчасно.

Зранку на виборчих дільницях людей було небагато. Можливо це пов'язано з переведнням годинників на годину вперед. В основному це були пенсіонери та люди, які хотіли проголосувати перед початком робочого дня.

Ближче до 10:00 народу на дільницях значно побільшало, почали утворюватися черги.

По регіону явка виборців на 11:00 склала 20,35%, а на 15:00 проголосували майже половина вборців - 48,82%. Остаточна ж цифра на момент закриття дільниць о 20:00 становила 65,79%.

За спостереженнями кореспондентів Depo.Полтава, на президентських виборах-2019 прийшло голосувати дуже багато молоді, яка була досить пасивною на попередніх виборчих кампаніях. Можливо це і визначило остаточний результат.

Грубих та масових порушень, які могли б вплинути на результати, спостерігачі не зафіксували. За даними Ситуаційного центру поліції Полтавщини, станом на 20:00 було зареєстровано 94 факти порушення на виборчих дільницях. Найпоширеніші - це розміщення зовнішньої політичної реклами, відсутність виборця у списку, проблеми із волевиявленням осіб, які мають проблеми зі здоров'ям, та голосування не за паспортом.

Також у Полтаві один з виборців повідомив, що підозрює члена ДВК у вживанні спиртного, але ця інформація не підтвердилась. А на виборчій дільниці у Пирятині жінка порвала бюлетень для голосування. У Полтаві на виборчій дільниці №531267голова ДВК ухвалив незаконне рішення з приводу завчасного підрахунку голосів, не чекаючи 20:00. Дане правопорушення зафіксовано правоохоронцями, інформацію передано до окружної і центральної виборчої комісії. По завершенню голосування вони нададуть правомірну оцінку діям голови ДВК.  На виборчій дільниці № 531191 у Полтаві невідомий чоловік здійснив крадіжку виборчого бюлетеню та втік. Зі слів спостерігача на дільниці: "Він зайшов до кабінки для голосування з бюлетенем, постояв там та мовчки вийшов. Потім вибіг з приміщення разом з бюлетенем. Намагалися наздогнати, але не вийшло, він забіг до під'їзду та закрився там. Викликали поліцію, щоб вони його спіймали та зафіксували порушення". Поліція затримала порушника, а вкрадений бюлетень вилучили. Також надходили скарги про складнощі для людей з інвалідністю через відсутність пандусів на деяких дільницях. Не обійшлося і без курйозних випадків. Так на ДВК, що розташована в Полтавській обласній лікарні, вагітна жінка вийшла з родзалу і встигла проголосувати між переймами.

Ближче до закриття виборчі дільниці совсім зпорожніли, на них були присутні лише поодинокі виборці. Всі дільниці зачинилися вчасно, виборчі комісії розпочали підрахунки голосів.

Втім на деяких дільницях не обійшлося без неприємних сюрпризів: в селі Кравченки Великобагачанського району, на ДВК №530027 не встигли почати засідання з підрахунку голосів, як задимілася електропроводка. Членам ДВК довелося працювати за допомогою ліхтариків. Проте вже за десять хвилин електрики вирішили проблему, і процес підрахунку голосів продовжили.

За даними місцевих екзит-полів, найбільше голосів отримали Володимир Зеленський, Юлія Тимошенко та Петро Порошенко. Ці результати підтверджують повідомлення про підрахунок голосів з окружних виборчих комісій. 

Фото/Сергій Колодій

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook