Держспоживслужба виявила завищення цін у шкільних їдальнях Полтави

За результатами перевірок застосовані адміністративно-господарські санкції на суму 58,7 тис. грн

Головне управління Держпродспоживслужби Полтавщини провело планові перевірки щодо дотримання вимог законодавства про формування, встановлення та застосування державних регульованих цін у їдальнях шкіл Полтави. Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на офіційний сайт ГУ Держспоживслужби Полтавщини.

Порушення діючого законодавства по ціноутворенню було зафіксовано щодо кожного суб'єкта господарювання. Відповідно до розпорядження голови Полтавської ОДА від 12.11.2012 року встановлено граничні торговельні націнки на продукцію громадського харчування не вище 50% до ціни придбання та на покупні товари, які не підлягають кулінарній та технологічній обробці – не вище 15% до ціни придбання.

За результатами проведеної роботи фахівці Держспоживслужби застосували адміністративно-господарські санкції на суму 58,7 тис. грн.

Зокрема, яблука вагові реалізовувалися по ціні 22,50 грн за кілограм з торговельною надбавкою 50% до ціни придбання, тоді як роздрібна ціна з урахуванням граничної торговельної надбавки 15% складає 17,25 грн, або на 5,25 грн дорожче.

Роздрібна ціна на крекер "Ніжний" з торговельною надбавкою 15% до  ціни придбання становить 11,95 грн за упаковку, фактично реалізовано за ціною 13,50 грн. Завищення на одній упаковці дорівнює 1,55 гривень.

Продаж страви "Каша гречана розсипчаста" з виходом 100 грам проводився по цінах відповідно 1,48 грн та 1,45 грн, замість 1,34 грн, 1,31 грн та 1,28 грн. з урахуванням торговельної надбавки в розмірі 50% до ціни придбання.

Суб'єктам господарювання направлені приписи про усунення порушень чинного законодавства по ціноутворенню.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава