У скільки обійдуться хрестини в церквах Полтави

Хрестини для більшості українських родин - невід'ємний і важливий обряд
Depo.
7 листопада 2016 09:23
ФОТО: depo.ua
Обряд хрещення
Обряд хрещення

Обряд хрещення - важлива подія для дитини і для батьків. Незважаючи на те, що сьогодні багато батьків не дотримуються церковних канонів, вони, все ж, вважають за необхідне похрестити новонародженого.

Невдовзі після народження немовля перед батьками повстає завдання - додати дитині "божої опіки". Обравши хрещених, родина йде до церкви домовлятися про хрещення. І тут починається найцікавіше: у скільки обійдеться таїнство.

Хоча номінально всі пожертви до церковної скарбниці мають робитися добровільно, де-факто у більшості храмів та церков існує певна ціна, так звана "пожертва на храм". Щодо її розміру простежується певна тенденція: чим ближче до центру міста розташований релігійний об’єкт, тим більшою буде вартість хрещення дитини.

Втиснутись у графік роботи священнослужителів теж не так вже й просто. Щоб похрестити дитину треба заздалегідь домовитися і записатися.

"За хрестини немовля ми заплатили 300 гривень. Крім цього для хрещення треба купити крижму, вона в середньому коштує від 200 гривень і вище, також купували хрестик. Найдешевший - 60 гривень", - розповів полтавець Віталій, який нещодавно похрестив дитину у полтавському храмі Віри Надій й Любові (УПЦ Московського патріархату).

Обряд хрещення - фото 1

У Свято-Успенському соборі Полтави (Київський патріархат) похрестити дитину обыйдеться на 25 гривень дешевше. Там прямо заявляють: обряд хрещення коштує 275 гривень.

"Ми, як хрещені батьки, приносили ікону, хрестик, крижму, свічки - 5 штук. Свідоцтво про хрещення купується в соборі. Там кажуть, краще усе придбати на місці "щоб нічого не забути", а ікону необхідно обирати гарну, для хлопчика - янгол-охоронець або Миколай Чудотворець, а для дівчинки - Божа Матір або також Миколай Чудотворець", - ділиться досвідом Віталій.

Обряд хрещення - фото 2

Отже, щоб  похрестити малюка, треба заплатити в середньому 600-700 гривень. При цьому вартість у святинях Московського та Київського патріархату особливо не відрізняється. Також слід зазначити, що є ще скриня пожертв, розмір яких кожен обирає індивідуально, як то кажуть, "хто скільки зможе".

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці