Другою людиною в Полтавській облраді став мільйонер-"АнтиЖеваго"

Нове скликання Полтавської облради обрало собі першим заступником кременчуцького бізнесмена

Другою людиною в Полтавській облраді ста…

Учасник земельних скандалів, критик Порошенка і Яценюка, бізнесмен, боржник і позивач до місцевих ЗМІ, - так другу людину Полтавської облради, свого земляка Євгенія Холода охрестили кременчуцькі ЗМІ, повідомляє Depo.Полтава

Першим заступником Полтавської облради обрали директора "Кременчуцької торгової гільдії" Євгенія Холода. Для полтавців Холод нова людина, а ось кременчужанам він запам'ятався безліччю неординарних фактів. "Злі язики" приписують Євгенію Миколайовичу "темний вплив" на багато політичних та бізнес-подій в Кременчуці.

Отож, чим відомий Холод у Кременчуці:

Земельні скандали

Гучними скандалами останніх місяців стали земельні скандали за участю депутатів, громадських активістів та воїнів АТО, в яких, не останню скрипку "грав", якраз Євгеній Миколайович Холод.

Перший з скандалів спалахнув 24 лютого, коли два гектари "ласої" землі у Крюкові, віддали підприємству депутата Холода. Євгеній Миколайович разом з соратниками тоді пояснював, що на тій землі його підприємством планувалося створити зону відпочинку - етнопарк.

Питання про виділення двох гектарів землі внесли до порядку денного сесії Кременчуцької міськради в останній момент, як додаткове питання про виділення землі під етнопарк "Кременчуцької торгової гільдії". Через пару годин після закінчення засідання, багато депутатів з'ясували, за що саме вони проголосували в пакеті земельних питань. І, от, тут вибухнув скандал. Депутати зажадали скасування рішення сесії про виділення землі "Кременчуцькій торговій гільдії", так як воно прийняте з порушенням регламенту. Опоненти Холода посилалися на законодавство, в якому передбачено, що проекти рішень влади мають бути оприлюднені не пізніше, ніж за 20 днів до їх прийняття.

Пізніше Холод публічно від цієї землі відмовився, і її зарезервували під будівництво житла для учасників АТО. Для цього планується внести зміни до Генплану міста.

Другий земельний скандал був ще більше за загальною площею - в прямому і переносному значенні. Євген Холод запропонував розроблений ескізний проект на 47 га під забудову учасникам АТО. Це земля прилягає до тих самим двох гектарів землі, на якому торгова гільдія обіцяла етнопарк.

Євген Холод особисто презентував проект, як благодійний жест. За його словами, на цій ділянці землі, його підприємство пропонувало побудувати котеджне містечко, у тому числі з житлом бізнес-класу, з аквапарком і тенісними кортами. Багато членів робочої групи по виділенню землі учасникам АТО відразу ж обурилися, що ця фракція тримала інформацію про конкретній земельній ділянці в таємниці, тоді як міська влада та активісти, учасники АТО "збилися з ніг", підшукуючи вільну землю бійцям АТО.

Однак незабаром розкрився підступ за цією пропозицією. Виявилося, що ці 47 га в районі Білецьківських плавнів під забудову не годяться. Як заявила головний архітектор Кременчука Олександра Волощенко, ділянка входить у водоохоронну зону.

Представники Білецьківської сільради на чолі з головою Ганною Самойлюк також заявили, що серед 47 га є земля Білецьківська територіальної громади та Кременчуцька міськрада не має ніякого права розпоряджатися нею. Крім того, ці гектари входять в ландшафтний заказник державного значення "Білецьківські плавні".

Пізніше питання по 47 га землі зняли з обговорення, оскільки прийняття рішення в такому вигляді, як пропонував Холод, все одно не дозволило б виділити ці 47 га землі бійцям АТО (враховуючи заповідний статус ділянки) і став би лише популістським заходом. Було вирішено зайнятися процесом розмежування меж земель міста, району і заповідника.

Пізніше за ці земельні скандали Євгена Холода і його трьох однопартійців - Віталія Таценюка, Олександра Головача і Валентина Стасюка покарали: депутати прийняли рішення про відстороненню їх від участі в п'яти сесійних засіданнях. Потім всі четверо "покараних" оскаржили дане рішення в суді на свою користь.

Після цих подій Євген Холод, директор Центрального ринку і голова фракції "Батьківщина" в міськраді став буквально втрачати однопартійців. Одразу п'ятеро депутатів міської ради вийшли з фракції. Серед "зрадників Холода" - директор гімназії №5 Ілона Бобер, керівник КП "Футбольний клуб Кремінь" Андрій Недяк і Віталій Надоша, голова місцевого відділення Держкомзему.

Ще одна невдача трапилася у Холода з приміщенням колишнього дитячого садка, розташованого біля ринку "Плеяда" у Кременчуці.

19 серпня на сесії Крюківської райради розгорілися запеклі суперечки. Депутат райради від "Батьківщини" Олег Сидоренко запропонував внести до порядку денного питання про відчуження з комунальної власності району та продажу на аукціоні будівлі розташованого в самому центрі Кременчука - колишнього дитячого садка по вулиці Шевченка, 23. Ця будівля оточує ринок "Плеяда".

Депутат Сидоренко зазначив, що "покупець на будівлю є" - це "Кременчуцька торгова гільдія".

З ним не погодилася присутня на сесії депутат Автозаводської райради Оксана Піддубна. Вона заявила, що "Кременчуцька торгова гільдія" погрузла "в боргах, як у шовках". Присутній на сесії райради, голова міської організації партії "Опозиційний блок" Микола Порицький також заявив, що по "Кременчуцькій торговій гільдії" проходять судові розгляди з питань передачі землі під ринком і будовам, перевіряється законність "по Центральному ринку і Плеяда". Після перепалок та обговорень, депутати райради не погодилися продавати "Кременчуцькій торговій гільдії" будівлю колишнього дитсадка.

Мільйонер, що погруз у боргах

У Кременчуці Євгенія Холода вважають мільйонером. Це підтверджує і його декларація про доходи за минулий рік. За 2014 Євгеній Холод задекларував 17 млн грн. внеску до статутного фонду підприємства. Майже 3500000 з цієї суми декларант вніс минулого року.

Сукупний дохід Євгенія Холода в 2014 році склав 136 000 355 гривень. З них зарплата - трохи більше 128 000 гривень, і ще близько 8000 гривень - інші доходи. Згідно з декларацією, у Євгенія Холода є дві земельні ділянки: 1000 кв.м і 158 кв.м.

Також в декларації вказано два будинки: 412 кв.м і 186 кв.м. Останній об'єкт лише частково належить декларанту, точніше 2/25 частини будинку є власністю Євгена Холода, а решта - його неповнолітнього сина. У сина ж є земельна ділянка 1 тис. 879 кв.м.

Транспорт декларанта - Huindai IX-35, 2001 року випуску. Вкладів у банках у декларанта, або членів його сім'ї немає.

Відомо про те, що підприємство Холода - в боргах, "як у шовках" стало відомо з позову банку "Форум" до "Кременчуцької торгової гільдії". Виявилося, що перед банком у підприємства є гігантський борг. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 7 квітня 2015 року, винесеного у справі № 917/2173/14 за позовом публічного акціонерного товариства "Банк Форум" до ТОВ "Кременчуцька торгова гільдія". Як повідомляють ЗМІ, "ціна питання" - сума кредиту та відсотки з пенею становить 75 млн. гривень.

Друзі-вороги

Не додають позитивних рис Євгенію Холоду і одкровення деяких членів команди загиблого більше року тому мера міста Олега Бабаєва. У Кобеляцькому райсуді (де розглядається справа про подвійне вбивство мера Олега Бабаєва і судді Автозаводського райсуду Олександра Лободенко) кілька свідків повідомили, що за місяць-два до вбивства в Бабаєва був якийсь конфлікт з депутатом міськради Євгенієм Холодом. Підприємства, якими керував Холод, фактично були пов'язані з бізнесом мера. Однак, за словами в тому ж суді свідка - віце-мера Геннадія Музики, Бабаєв та Холод, нібито, помирилися. Як сказав Музика "принаймні, спілкувалися нормально".

Крім того, сам Холод декларує конфлікт із полтавським олігархом Костянтином Жеваго. "Я не допустив будівництво Білановського ГЗКа. Мені мої виборці сказали, що мене перестануть підтримувати та поважати через це", ‐ зазначає Холод. Також він розповів і про банк "Фінанси та кредит". Будуть здійснюватися повернення коштів, втім, як саме буде проходити ця процедура не уточнив.

Серед останніх тем участі Холода - вибори мера Кременчука 2015 року. До слова, очевидного участі у виборчих перипетіях Євгеній Холод не приймає. Але в тому, що він безпосередньо впливав на прийняття рішень в штабах кандидатів - мало хто сумнівається.

Холод був дуже дружний з кандидатом у мери Віктором Калашником. Подейкують, що вони навіть сім'ями разом відпочивали. Однак на якомусь етапі Холод раптом різко став підтримувати іншого кандидата - Віталія Малецького. Про те, що Калашник розраховував на підтримку Холода і його "кинули", кандидат на пост мера Калашник сам повідав журналістам після свого програшу на виборах.

Критик центральної влади і позивач

Сьогодні Євгеній Холод член партії "Батьківщина". Його партія на всеукраїнському рівні дружить з президентською партією "БПП - Солідарність" і партією "Народний Фронт" прем'єра Арсенія Яценюка. Але раніше Євген Миколайович їх досить жорстко критикував.

Так, на сесії кременчуцької міськради 23 грудня 2014 він заявив, що Яценюк і Порошенко "за літо не змогли, як добрі господарі" закупити вугілля для країни і тому в країні йдуть віялові відключення.

Також Холод не шанує і пресу. Особливо приватний телеканал "Візит" та його директора Олександра Мельник, який зараз перебуває на лаві підсудних. Його звинувачують у причетності до вбивства Олега Бабаєва.

Сьогодні пан Холод в змозі судової тяжби і з прокурором міста Григорієм Кондратенком, а також трьома міськими ЗМІ: газетою "Програма Плюс", інформаційним сайтом "Кременчуцька газета" і тижневиком "Кременчуцький Телеграф". Євгеній Холод подав позов про захист честі і гідності, вважаючи приниженням факт розголошення інформації про порушену справу щодо підприємства, яким він керує.

Кременчуцькі журналісти ж вважають, що Євгеній Холод просто хоче помститися їм за журналістські розслідування відносно його діяльності.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme