Канадські вчені зліпили найменшого сніговика у світі

Його висота становить всього три мікрони, що в декілька разів менше товщини людського волосся
Depo.
30 грудня 2016 11:30
ФОТО: depo.ua
Канадські вчені зліпили найменшого сніговика у світі
Канадські вчені зліпили найменшого сніговика у світі

Фахівці канадського Університету Західного Онтаріо підготувалися до новорічних свят по-своєму: їм вдалося виліпити самого крихітного у всьому світі сніговика, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Век.

Висота фігури становить не більше трьох мікрон - це в навіть менше товщини волосся людини (75 мікрон) . Сніговик був створений з мікроскопічних сферичних часток кремнезему. Його обличчя (очі і рот) промальовані завдяки сфокусованому іонному пучку.

Нагадаємо, що не так давно на виставці скульптур зі снігу, яка проводиться щороку в місті Харбін (Китай), був споруджений сніговик з протилежними розмірами: висота фігури становила 34 метри.

Найбільш же великими масштабами володіла снігова баба, яка була зліплена в лютому 2008 року жителями містечка Бетель (Мен, США). Фігуру іменували як Olympia SnowWoman. Її висота дорівнювала 37 метрів, на її створення було витрачено близько 6 000 тон снігу.

Сніговиком (або Снігової бабою) називається проста скульптура зі снігу, яка часто створюється в зимовий період часу. Ліплення скульптури є поширеною у багатьох країнах зимової забавою, вона зародилася ще в давні часи під час прибирання снігу.

Найбільш легким способом такого роду прибирання в період відлиги було скочування снігу в кулі, які і були основою сніговика. Класична снігова баба складається з трьох грудок снігу. Найбільша куля розташовується знизу і є основою, а найменша куля нагорі виступає в якості голови.

Снігові баби можуть не відповідати описаному образу, проте він є найбільш популярним в різних казках і мультфільмах.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".