ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Конфлікти між українськими військовими почастішали, - психологи

Експерти лінії емоційної допомоги у Полтаві: "Конфлікти між українськими військовими - проблема, яка стає все більш актуальною"
Depo.
10 серпня 2016 08:42
ФОТО: depo.ua
Конфлікти між українськими військовими почастішали, - психологи
Конфлікти між українськими військовими почастішали, - психологи

На сьогоднішній день на Донбасі конфлікти виникають не лише між сторонами бойових дій, але і між українськими військовими. Дзвінки, які надходять до волонтерської служби емоційної підтримки АТОЛ ЛІНІЯ у Полтаві доводять, що останнім часом ця проблема стає все актуальнішою, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на прес-службу ВСЕП АТОЛ ЛІНІЯ.

За останні місяці збільшилася кількість дзвінків від осіб, які були свідками або брали участь в конфліктах між українськими військовослужбовцями. Причинами таких ситуацій самі бійці називають емоційне вигоряння.

"Нещодавно на мій особистий номер близько після 23 години (після часу роботи лінії) надійшов дзвінок від одного з бійців. Дзвонив чоловік, по голосу середніх років, трохи напідпитку, але говорив чітко. Свій не дуже тверезий стан, він пояснив тим, що в іншому стані йому, не так "комфортно" було б розмовляти. Він розповів про те, що не наважувався говорити до цього - "розборки" серед своїх поза боєм. Іноді - елементарний мордобій, але були випадки і з застосуванням зброї", - розповідає координатор волонтерської служби емоційної підтримки АТОЛ ЛІНІЯ Ольга Олексієнко.

Конфлікти між українськими військовими почастішали, - психологи - фото 1

На думку волонтерів ВСЕП АТОЛ ЛІНІЯ виникнення конфліктів між українських військових також пов’язане з відсутністю кваліфікованої емоційної підтримки для бійців на фронті. Дуже часто бійцям ні до кого звернутися, щоб отримати психологічну допомогу. Військові психологи, яких готує держава, не мають достатнього рівня підготовки для того, щоб допомогти бійцям у вирішенні їх емоційних проблем.

Волонтери служби емоційної підтримки активно співпрацюють з литовськими військовими психологами. Останні також вивчають проблематику українських солдат, які повертаються з зони бойових дій і діляться своїм досвідом з працівниками ВСЕП.

На думку литовських спеціалістів, іншою причиною виникнення конфліктів між бійцями АТО є "нерівний" досвід участі у бойових діях. Її детально досліджував начальник реінтеграційного відділу Військової медичної служби імені доктора Йонаса Басанавічюса литовської армії, військовий психолог капітан Мирослав Філістовіч, який постійно працює з українськими військовими в місті Друскінінкай. "Були випадки, коли один боєць знаходився на відстані кількох кілометрів від району бойових дій (або в штабі), але дуже гучно представлявся для всіх, як герой. Звичайно, що такі випадки викликали у інших воїнів злість. Такі самі ситуації відбувалися і після повернення до мирного життя - воїни розповідали, що часто з’являються такі АТОвці, які майже не стикаються зі справжніми бойовими діями, навіть не були там, але чіпляють на груди придбані медалі і проголошують себе героями", - розповідає капітан Філістович.

В цьому випадку коріння проблеми також лежить на психологічному рівні. З такими бійцями, які повертаючись з зони бойових дій, починають "героїзувати" себе, також потрібно проводити глибинну роз’яснювальну та психологічну роботу.

Нагадаємо, що учасники АТО, члени їх сімей, волонтери та внутрішні переселенці з міст, постраждалих внаслідок бойових дій на Донбасі, можуть отримати емоційну допомогу в телефонному режимі за безкоштовним номером 0-800-20-30-20 з 17:00 до 23:00. Дзвінки в АТОЛ виключно анонімні. Волонтери не можуть бачити номера абонента.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на