Ковалі з різних куточків України зібралися на Полтавщині
У Миргороді пройшов ковальський фестиваль, де майстри з усієї країни створили величезний годинник, що може прикрасити один з міських парків
- Полтава
-
21 серпня 2017 09:20

У Миргороді, на березі Хоролу вихідними провели традиційний Український ковальський фестиваль ножових майстрів. Започаткував його загиблий в АТО коваль Петро Федоряка, а дружина воїна продовжила починання чоловіка, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Коло.
Традиційною "родзинкою" свята є ковання годинника. Щороку організатори присвячують його іншому воїнові-ковалю, який загинув на війні, цього річ вшановували Сергія Рибченка з Нікополя.
Розпочали фестиваль урочистою ходою з табличками, на яких були зазначені міста-учасники, а після Державного гімну присутні згадали імена загиблих на війні ковалів.
Продемонструвати своє вміння та вироби до Миргорода приїхали 30 ковалів з різних куточків Полтавщини та інших міст України, четверо проводили майстер-класи. Розважали гостей майстри народного танцю та талановиті музичні ансамблі.
За словами учасників, цьогорічний годинник більший за попередні, його радіус – 1,2 метра. Новий виріб різниться лаконічністю та новою концепцією і задумом. Майстри заздалегідь зробили заготовки безпосередньо для годинника, а цифри роздали людям. У подальшому годинник, швидше за все, встановлять в одному з миргородських парків.
На фестивалі можна було не лише придбати ковані вироби, а й повправлятися в метанні ножа, стрільбі з лука. Для найменших гостей працювала "Дитяча кузня", де проводили майстер-класи з виготовлення підков.
Наприкінці дня відвідувачі змогли придбати роботи майстрів на благодійному аукціоні.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава
Всі новини на одному каналі в Google News
- 21:21"Укрзалізниця" відновила живлення на ділянці, яка вночі постраждала через російський обстріл
- 12:38На Полтавщині затримали двох юнаків за підпал коштовних автівок ФОТО
- 08:16На Полтавщині внаслідок нічного обстрілу уражено залізницю. Потяги затримуються на кілька годин
- 19:42росіяни вгатили дроном по заправці під Полтавою: одна людина травмована ФОТО
- 10:20Через атаку БПЛА на підприємстві під Полтавою сталася пожежа
- 12:52На 15 років за ґрати відправили полтавця, що зґвалтував 13-річного хлопчика з інвалідністю
- 09:02"УЗ" запускає додатковий поїзд між Полтавщиною та Київщиною (ГРАФІК)
- 23:28В Україні сіють озимину
- 20:56Прикриваючись війною троє посадовців "Полтаваобленерго" купували неіснуючі трансформатори
- 10:02Міноборони оновило порядок виплати допомоги родинам загиблих військових
- 13:33Російський удар по Крюківському залізничному мосту через Дніпро: Потяги курсуватимуть зі змінами маршруту
- 09:50 Рашисти поцілили в залізничний міст на Полтавщині: Є проблеми з рухом потягів
- 22:44 З 2026 року українці щороку платитимуть більше за електроенергію
- 12:30 Рада схвалила відновлення трансляцій засідань парламенту, але з середини вересня
- 11:39Студента, що наводив російські ракети і дрони на центральні регіони України, затримала СБУ
- 11:36У Полтаві відкривають "Парк Легенд" із "живими" велетнями та тролями ФОТО
- 18:29Розпродаж українських футболістів від лідерів чемпіонату: Ванат у Іспанії, Судаков у Португалії +ВІДЕО ВСІХ ГОЛІВ ТУРУ УПЛ ФОТО Відео
- 09:03В Укргідрометцентір спрогнозували, якою буде погода в Україні у вересні
- 11:37Полтавчанин намагався ввезти в Україну колекцію монет XIX-XX століть (ФОТО) ФОТО