ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Криворудський дендропарк на Полтавщині отримав статус загальнодержавного

У Криворудському дендропарку ростуть до 300 порід і видів дерев та чагарників
Depo.
5 вересня 2016 16:34
ФОТО: depo.ua
Криворудський дендропарк на Полтавщині отримав статус загальнодержавного
Криворудський дендропарк на Полтавщині отримав статус загальнодержавного

На Полтавщині з’явився другий, після полтавського, дендропарк державного значення, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Лтаву.

В селі Крива Руда Семенівського району нового статусу набув дендрологічний парк "Криворудський". Відповідний Указ місяць тому підписав Президент України. Днями на території дендропарку пройшов науково-практичний семінар: "Криворудський" у системі заповідних парків України".

Пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення ,"Парк Криворудський" розміщений на 12 гектарах. Науковий співробітник комунальної установи Велентина Бабарика розповідає про природоохоронну, рекреаційну та просвітницьку роботу, вивчення та збереження флори, яка характеризується високими естетичними та декоративними показниками. "Парк Криворудський" заклав у 1960 році в центрі села колишній голова колгоспу Сергій Лопата. У 2008-му обласна рада перевела його з державної власності у спільну власність територіальної громади. 

На території дендропарку спорудили пам'ятник загиблим на фронтах Другої війни. Нині у Криворудському дендропарку ростуть до 300 порід і видів дерев та чагарників. Багато з них - екзотичні. Створено розарій, альпійські гірки з водоспадами і штучні водойми. Види листяних і хвойних дерев чергуються. Дендропарк у Кривій Руді двадцятий, який отримав статус загальнодержавного.

Живуть у парку дикі качки, голуби, солов’ї, лісові дрозди. Постійними мешканцями дендропарку стали лелеки, павичі, ондатри, нутрії та білки. Ймовірно, найближчим часом статус державного значення нададуть ще одному парку в Семенівському районі, що носить ім'я відомого байкаря Леоніда Глібова

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на