Де в Полтаві можна відкрити пляжний сезон-2019 (ФОТОРЕПОРТАЖ)
У Полтаві "кипить" робота над забезпеченням комфортного відпочинку на пляжах, адже купальний сезон стартує вже 3 червня
- Полтава
-
3 червня 2019 14:00
Травень 2019-го у Полтаві видався несприятливим для купання, та вже наприкінці місяця розпогодилось, і у влади дійшли руки до впорядкування міських пляжів. Офіційне відкриття купального сезону призначили на 3 червня, проте чимало полтавців не стали чекати, поки зони відпочинку приведуть до ладу, і вийшли засмагати значно раніше.
Минулого і позаминулого року пляжі впорядковували нашвидкоруч, їх навряд можна було назвати безпечними і зручними для відпочинку. У 2018-му посадовці запевняли, що виконають "роботу над помилками" і навіть оголосили торги на реконструкцію одного з пляжів, на що заклали в бюджеті понад 14 млн грн.
Кореспонденти Depo.Полтава перевірили, чи готові міські пляжі до купального сезону-2019.
"Перший" міський пляж
Підготовка Центрального пляжу не зазнала кардинальних змін в порівнянні з 2018 роком. Він обладананий тими ж старими лавками з облущеною фарбою, побитими кабінками для перевдягання та іржавими грибками від сонця. Номери рятувальої служби зможуть побачити лише високі люди, адже їх вирішили написали на дахах конструкцій.
На території розміщені кафе та торгівельні кіоски, які, незважаючи на велику кількість відпочивальників, досі не працюють.
Урн для сміття тут досить багато, та більшість з них до середини дня вже заповнені. В туалетах хоч і прибрано, але огороджувальні конструкції деформовані, тож "приватність" під загрозою.
Цієї зими на іншому березі річки, під парканом ПАТ "Полтаваобленерго", вирубали дерева, які підмивались водою і будь-якої миті могли спасти на відпочивальників.
Ще за тиждень до старту купального сезону пляж був порослий травою і кущами. Ближче до відкриття територію дещо впорядкували, але все одно лежати на такому піску полтавцям наврядчи буде зручно. Волейболістам на "Першому" пляжі доведеться бігати серед кущів і пагонів тополь, які пробиваються з-під землі. Про обладнання для матчів також треба потурбуватись самостійно.
Прибережна зона занедбана: поросла травою, бур'янами, вода замулена, скрізь валяються сучки дерев. Тим, хто вирішить позасмагати біля річки, доведеться відчути себе принцесою на горошині. Про фонтанчики з питною водою годі і мріяти.
"Другий" міський пляж
Неподалік Центрального пляжу розташовується невеликий "Другий" пляж. На вході до нього полтавців зустрічає стихійний смітник, про який "подбали" місцеві жителі: вони зносять сюди старий одяг і інший непотріб зі своїх будинків. Також за баками валяються купи гілля і посохлого листя.
Більшість пляжних грибків перебувають у задовільному стані, хоча деякі з них не завадило б відремонтувати. Поодинокі конструкції становлять небезпеку для відпочивальників, адже можуть звалитись під час чергової негоди.
Кущі напередодні нового купального сезону не скосили, тож прилегла територія була більше схожа на занедбаний город. Також відпочивальникам дошкуляє тополиний пух, що розлетівся по всій території з зацвілих дерев.
Про рекультивацію піску на цьому пляжі поки не подбали.
Прибережна зона перед станом купального сезону заросла травою та очеретом. Батькам доведеться пильно слідкувати за малечею, аби не втратили їх з поля зору за стіною з бур'янів. 3 червня заростів дещо поменшало, але їх прибрали тільки поблизу "Першого" пляжу.
Також видніються сліди вогнищ, які не прибрали за собою любителі пікніків. На місцях, де могли облаштуватись ще декілька відпочивальників, валяється вугілля і шматки побитої цегли.
Впорядкування пляжів влада доручила підприємцям. 28 травня заступник мера з питань ЖКГ разом з комунальниками здійснив черговий об'їзд міста, не оминувши увагою і зони літнього відпочинку. Тоді Олексій Чепурко наголосив, що підприємці мають якнайшвидше причепурити закріплені за ними території. Представники ФОП Чуб розповіли, що до 1 червня встигнуть виконати як косметичні, так і більш масштабні роботи: відремонтують старі туалети і кабінки для переодягання, з яких вже порозкрадали цеглу. У день офіційного відкриття помітні результати робіт: кабінки, як і обіцяли, привели до належного стану.
Фото: Такими були кабінки для переодягання за тиждень до офіційного відкриття
Фото: Такий вигляд вони мають після ремонту
Єдиний фонтанчик з питною водою на території другого пляжу давно не працює і вкрився іржею. Проте підприємці знайшли рішення цієї проблеми. Кажуть, встановлять спеціальні кулери, де полтавці зможуть втамувати спрагу.
Третій міський пляж
Ще минулого року Третій міський пляж вважали найзанедбанішим: пошарпані туалети, старі переодягальні, понівечені "грибочки", під якими навряд сховаєшся від палючого сонця. Урни тут важко було знайти, тож все сміття залишали на прибережній зоні. Словом, жодних умов для безпечного відпочинку. Скарги полтавців змусили владу перейти до рішучих дій і 4 червня 2018 року оголосили конкурс на реконструкцію пляжу. Торги виграла будівельна компанія "Енергосфера". На виконання робіт з міського бюджету виділили понад 14 млн грн. За ці кошти до кінця 2018 року підрядники мали висадити нові дерева, облаштувати роздягальні, туалети, а також оновити пляж. Проте роботи тривали менше півроку - в листопаді управління ЖКГ замовило коригування проекту через брак фінансування.
З грудня 2018 року Третій пляж передали на балансі "Рятувально-водолазної служби Полтавської міської ради". Начальник комунальної організації Євген Савчук зазначив, що станом на 29 травня коригування проекту досі перебуває на експертизі, але до початку літа документ має бути "на руках". Після цього, розповів Савчук, управління ЖКГ оголосить тендер на завершення робіт. Ще близько місяця триватимуть торги і приблизно стільки ж часу матимуть нові підрядники на дореконструкцію. Орієнтовна дата, коли Третій міський пляж повністю приведуть до ладу – кінець липня-початок серпня. На перший погляд підрядники встигли зробити чимало: на вході стоять нові сміттєбаки та інформаційні табло з телефонами Служб оперативного реагування, правилами поведінки на воді і користування пляжем. Територія доволі простора, тому встановили зручні вказівники, аби відпочивальники не блукали закутками оновленого пляжу.
Облаштували тут і велику спортивну зону з багатофункціональними турніками і тенісними кортами. На новому ігровому майданчику, який забезпечили необхідним інвентарем, вже змагаються волейболісти.
Вздовж пляжу тепер пролягає цементобетонна доріжка з урнами на кожному метрі. Дивує креативний підхід до озеленення території - замість літніх квітів алею прикрашає "парад" ялинок.
Кабінки для переодягання замінили на сучасні, встановили нові пляжні грибки. Окрім того облаштували декілька конструкцій, де полтавці зможуть ховатись від сонця великими компаніями, але поки тут бракує навісу. Також на березі встановили рятувальну вежу.
Для тих, хто захоче дістатись на пляж велосипедом, передбачена велопарковка, втім, на даний час нею наврядчи зручно користуватись: підрядники не завершили будівництво.
Про стан піску потурбувались, але підходити ближче до берегів Ворскли бажання не виникає. Двометрових бур'янів хоч і не спостерігається, проте скрізь видніються коряги і будівельні матеріали.
Не все обладнання під час реконструкції вирішили замінити. Туалет залишили старий, здійснили лише косметичний ремонт і прибирання. Він у задовільному стані, тож зможе прослугувати ще як мінімум один купальний сезон. Всю цю сприятливу "картину" псує сміттєзвалище поблизу вбиральні.
У самому кінці пляжу виділили куточок для малечі. Гойдалки для дитячого майданчика придбали нові, але це не свідчить про безпеку. Вся територія вкрита кущами і паростками молодих дерев, а посеред ігрового поля "вишикувались" ялинки. Стовпів для кріплення волейбольної сітки вдвічі більше і через зайві конструкції спортивні матчі тут поки не проведеш.
А в цій адмінбудівлі, як розповіли працівники пляжу, чергуватимуть медики і працівники поліції. Окремі кімнати приміщення слугуватимуть для відвідувачів з маленькими дітьми - мами зможуть з комфортом переповити немовлят. Також передбачать окремі вбиральні для людей з інвалідністю. Та всі ці послуги полтавці отримають не менше, ніж за місяць, а поки у будівлі навіть не провели електрику та водопостачання.
Як зазначив очільник КО "Рятувально-водолазна служба" Євген Савчук, на балансі якого перебуває цей пляж, в планах реконструкції також нове освітлення, питні майданчики і доріжка до води для людей з обмеженими можливостями.
Міський пляж "Дублянщина"
Як і минулоріч, пляж в районі Дублянщини виявився найбільш впорядкованим і комфортним для літнього відпочинку. Територія "розділена" між двома приватними підприємцями, які дбають про благоустрій пляжу. Вони потурбувались про нові парасолі для сонця замість іржавих пляжних грибків і одними з перших здійснили рекультивацію піску.
На пляжі облаштовані роздягальні і туалети. До відкриття купального сезону вбиралень стане більше, нині облаштовують місце для ще однієї кабінки.
Найближчим часом підприємці планують збудувати новий спортивний майданчик і підготували місце для його облаштуванння.
У 2019 році підприємці встановили обмеження, аби відпочивальники не паркували свої автівки де заманеться. Проте "спритні" полтавці вже зруйнували частину дерев'яного бар'єру. Представник ФОП Марченко, який опікується благоутроєм частини пляжу, розповів, що для зручності водіїв неподалік хочуть облаштувати автостоянку.
Та попри всі переваги для відпочинку, на цьому пляжі відсутні обов'язкові питні фонтанчики, хоча підприємці пообіцяли облаштувати їх до відкриття купального сезону. На території є сміттєві баки, але поки біля них поскладали будівельне обладнання.
Зона відпочинку "На Подолі" біля вулиці Зелений Острів
Ще одним офіційним місцем відпочинку у Полтаві віднедавна є пляж біля вулиці Зелений Острів. У 2016 році проект "Зона відпочинку на Подолі" став переможцем програми "Бюджет участі". Його вартість складала 499 тис. грн, а це максимальна сума, яка може бути виділена в рамках партиципаторного бюджетування. Масштаби облаштування нового пляжу передбачали залучення земснарядів, а такі роботи коштують чимало. Влада погодила збільшення кошторису і вже 25 червня того ж року на порталі публічних закупівель Prozorro оприлюднили звіт про укладений з ПП "БВ Будпроектсервіс Україна" договір на будівництво нового пляжу за 884 640 грн.
Особливістю цієї зони відпочинку є інклюзивність - тут встановили спеціальний пандус для людей з інвалідністю, з допомогою якого вони зможуть з комфортом дістатись річки на візках і так само безпечно піднятись на берег.
Пісок ретельно обробили трактори, вода не замулена, а прибережна зона - у ідеальному стані. Щоправда, як довго вона перебуватиме у такому стані, достаменно невідомо.
Також встановили надійні кабінки для переодягання, лавки для сидіння, де полтавці зможуть перепочити від спеки і декілька туалетів, знову ж таки, зі зручностями для людей з обмеженими можливостями.
Ще одна "родзинка" нового пляжу - затишні місця для пікніків. Відпочивальники з задоволенням вмощуються на охайних зелених галявинах і насолоджуються краєвидами Подолу. Всього в декількох метрах розташовується кафе-магазин, де можна перекусити і втамувати спрагу.
Офіційне закриття купального сезону відбудеться 15 вересня. До цього часу за безпекою полтавців під час відпочинку на воді слідкуватиме КО "Рятувально-водолазна служба". За словами начальника Євгена Савчука, комунальна організація готова до початку нового купального сезону на 100%. Фахівці повністю укомплектовані, як технічно, так і матеріально забезпечені. Працівників теж вистачає: і матросів, і рятівників, і водолазів.
З 22 лютого (коли зійшла крига) випадків утоплення в Полтаві зафіксовано не було. Проте, говорить Савчук, шістьох осіб було врятовано через порушення правил поведінки на воді: "24 травня 13-ти і 15-річний хлопці перепливали Ворсклу і не розрахували сили. Рятувальники підхопили їх на катері і доставили на берег". Останній випадок трапився 26 травня - рятувальники надали допомогу компанії відпочивальників, яка перекинулась на катамарані.
Євген Савчук також повідомив, що офіційних місць масового відпочинку у Полтаві нині 11 і на теритиорії кожного водолази вже обстежили дно акваторій та розчитили його від бруду, тож у воду заходити безпечно. "Рятувально-водолазна служба" працює у штатному режимі з 09:00 до 21:00.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава
Всі новини на одному каналі в Google News
- 09:42Сили ППО збили 50 з 73 російських дронів, якими з ночі атакують Україну
- 12:23 План внутрішньої стійкості України: перша українська доктрина, яка має провести державу від війни до миру
- 08:18"УЗ" додає нові рейси по Україні: подробиці
- 18:27Секрети правильного вибору взуття для активного способу життя Актуально
- 22:11I рівень небезпеки: У низці областей 21 листопада синоптики прогнозують дощ та мокрий сніг
- 11:25 ППО збила 56 із 122 ворожих БпЛА та 2 з 6 ракет в ніч на 20 листопада
- 17:28 Зеленський затвердив реформу МСЕК
- 15:35В Україну намагалися незаконно ввезти понад 4 кг срібних монет на більш як мільйон гривень (ФОТО) ФОТО
- 19:26 "Укренерго" повертає відключення: коли діятимуть графіки
- 12:04Ворожі дрони атакували промислове підприємство на Полтавщині ФОТО
- 09:40У НБУ вважають, що інфляція в Україні може прискоритися
- 12:22На Полтавщині стався землетрус
- 10:35 Цієї ночі противник атакував Україну рекордною кількістю БпЛА
- 13:22Відстрочка онлайн: Хто може скористатися новою функцією додатку Резерв+
- 22:22З початку війни в українців змінилися харчові звички: Про що мова
- 20:45У Полтаві поліціянт разом з ще двома чоловіками побили киянина в ресторані (ВІДЕО) Відео
- 00:02 Запущено, збито, локаційно втрачено: У Повітряних силах оприлюднили статистику нападу ворожих дронів за три місяці
- 10:59Сили ППО за ніч збили 66 "шахедів" та ракету Х-59/69
- 14:37Опалювальний сезон на Полтавщині: Влада звітує про 100-відсоткову готовність