Мамай і "Бесмертний полк": Чому мер Полтави ностальгує за Радянським Союзом
Аби не втратити довіру свого електорату, серед якого переважають пенсіонери, мер Полтави насаджує місту ідеї "русского міра"
- Полтава
-
8 травня 2018 17:00
Напередодні Дня пам'яті й примирення та річниці перемоги у Полтаві розгорівся скандал. У ЗМІ просочилася інформація, буцімто в школи надійшов лист від Управління освіти міськвиконкому про необхідність забезпечити явку школярів на репетицію урочистої ходи біля Меморіалу Солдатської Слави з нагоди річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Найбільше полтавців обурило те, що діти мали нести портрети радянських воїнів. Це дійство нагадало пропутінську акцію "Безсмертний полк". Містяни жваво обговорювали це у соцмережі, переважно з негативним ставленням. Хоча були й ті, хто підтримав цю затію мерії.
Дехто з батьків школярів написав звернення до Олександра Мамая з вимогою залишити їхніх дітей у спокої і не залучати на подібні акції.
Фото/Громадське ТБ.Полтава
А депутат міськради від ВО "Свобода" Юліан Матвійчук звернувся з цього приводу до поліції та СБУ.
Після негативних відгуків полтавців та численних звернень до правоохоронців та Служби безпеки України, репетиція 7 травня не відбулася. Але не факт, що міська влада відмовилася від цієї ідеї. 9 травня розставить все на свої місця.
Така любов мера Полтави до Радянського Союзу і до всього, що з ним пов'язано, багатьом стороннім незрозуміла. За радянських часів хлопчина з далеко незаможної родини особливо не розкошував. Достеменно не закінчивши школу, Олександр Мамай, якщо вірити його офіційній біографії, пішов працювати. На посадах вантажника чи двірника майбутній мер змінив декілька місць роботи. На цей період в житті Мамая припала агонія Радянської системи: тотальний дефіцит, зубожіння населення, Чорнобильська катастрофа, війна в Афганістані, і врешті, розпад самої Радянської держави. А ось здобуття Україною незалежності відкрило перед Олександром Мамаєм широкі можливості. Злі язики стверджують, що починав він свій шлях у бізнесі з торгівлі цукром на місцевому ринку, а вже з 1996 Мамай зареєструвався як фізична особа підприємець (ФОП). Вдало скориставшись періодом становлення аграрного та продовольчого ринку у Полтаві, майбутній мер швидко збільшував свої статки і, врешті, у 2000 році він cтворив велике сільськогосподарське підприємство "Інтер-Агро", яке мало понад 40 тис. га орендованої землі, майже 7 000 голів великої рогатої худоби та шість потужних елеваторів. Але Мамаю цього виявилося замало, і в 2010 році він вирішив балотуватися на посаду міського голови Полтави. Щедрі подарунки виборцям у вигляді продуктових наборів від мамайського ГО "Наш дім - Полтава" зробили свою справу, і невідомий раніше широкому загалу колишній вантажник, набравши 61% голосів, стає мером обласного центру Полтавщини. З трохи меншим успіхом, але, знову ж таки, не без допомоги продуктових пайків, його у 2015 році переобирають на другий термін. Тобто всі успішні віхи життя мера Полтави припали на часи незалежної України, а "ностальгує" він чомусь за Радянським Союзом. "Мой адрес - не дом і не уліца, мой адрес - Совєтскій Союз", - заявляв Мамай активістам на питання про місце проживання. Варто згадати і про повне ігнорування декомунізації: мер Полтави до останнього опирався цьому процесу як міг, і так і не перейменував жодної вулиці в місті. Це за нього зробив очільник Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко.
У 2017 році мер Полтави зробив першу спробу організувати в місті дійство на кшталт "Безсмертного полку". Він закликав полтавців приходити 9 травня на вшанування з портретами своїх родичів, які пройшли цю війну. На заклик міського голови відгукнулося небагато людей - в основному з портретами стояли ті ж школярі, якими спритно керували педагоги. Сам Мамай, мабуть, не знайшов серед своїх дідів героїв тієї війни, тож прийшов з портретом Олександра Грущенка, якого представив як наставника.
Тільки, ймовірно, мером Полтави рухає не любов до Радянського Союзу та комунізму, а просте прагматичне бажання подобатися своїм виборцям, переважна більшість яких є пенсіонери, і вони дійсно ностальгують за роками своєї молодості, комуністичною ідеологією і фетишем перемоги у "Великій Вітчизняній". Мамай залюбки їм підігрує і отримує щедрі дивіденди на виборах.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава
Всі новини на одному каналі в Google News
- 12:23 План внутрішньої стійкості України: перша українська доктрина, яка має провести державу від війни до миру
- 08:18"УЗ" додає нові рейси по Україні: подробиці
- 18:27Секрети правильного вибору взуття для активного способу життя Актуально
- 22:11I рівень небезпеки: У низці областей 21 листопада синоптики прогнозують дощ та мокрий сніг
- 11:25 ППО збила 56 із 122 ворожих БпЛА та 2 з 6 ракет в ніч на 20 листопада
- 17:28 Зеленський затвердив реформу МСЕК
- 15:35В Україну намагалися незаконно ввезти понад 4 кг срібних монет на більш як мільйон гривень (ФОТО) ФОТО
- 19:26 "Укренерго" повертає відключення: коли діятимуть графіки
- 12:04Ворожі дрони атакували промислове підприємство на Полтавщині ФОТО
- 09:40У НБУ вважають, що інфляція в Україні може прискоритися
- 12:22На Полтавщині стався землетрус
- 10:35 Цієї ночі противник атакував Україну рекордною кількістю БпЛА
- 13:22Відстрочка онлайн: Хто може скористатися новою функцією додатку Резерв+
- 22:22З початку війни в українців змінилися харчові звички: Про що мова
- 20:45У Полтаві поліціянт разом з ще двома чоловіками побили киянина в ресторані (ВІДЕО) Відео
- 00:02 Запущено, збито, локаційно втрачено: У Повітряних силах оприлюднили статистику нападу ворожих дронів за три місяці
- 10:59Сили ППО за ніч збили 66 "шахедів" та ракету Х-59/69
- 14:37Опалювальний сезон на Полтавщині: Влада звітує про 100-відсоткову готовність
- 11:44У чотирьох областях тривали повітряні бої, відбиваючи атаку 71 ворожого дрона