Матерям-одиначкам урізали виплати, а пенсії оподатковують - "сюрпризи"-2016

Долю пільговиків тепер вирішуватимуть у місцевому самоврядуванні

З 1 січня почав діяти Закон, що вносить зміни до деяких законодавчих актів. Насамперед, цей документ переклав відповідальність із держави на органи місцевого самоврядування за надання пільг. Тепер на місцях будуть вирішувати, чи надавати преференції тим, хто ними користувався раніше. А це - учасники та інваліди війни, потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім'ї, ті, хто має особливі заслуги перед Батьківщиною та інші, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на обласне телебачення "Лтава". 

Для них передбачено пільги на оплату комунальних послуг, телефонного зв’язку, проїзд у громадському транспорті. Витрати на це покриватимуть тепер за рахунок місцевих бюджетів, за наявності коштів.

Раніше діти - інваліди, сироти, без батьківського піклування та учні початкових класів із малозабезпечених родин харчувалися в освітніх закладах за державний кошт. Тепер же це фінансове питання вирішуватиме місцева влада. Вона ж буде встановлювати, скільки батькам платити за харчування їхніх чад у дитячих садочках. Раніше розмір цих внесків становив 60% в міських закладах та 40% – у сільських.

У змінах до Сімейного Кодексу України прописали новий порядок призначення тимчасової державної допомоги дитині без батьківського піклування. Як раніше, так і зараз, кошти на це виділятиме держава, але тепер будуть враховувати матеріальний стан сім'ї, в якій виховується така дитина.

Державну допомогу на дитину із неповної сім'ї зробили також залежною від доходів матері. Тож, якщо раніше дитина мала гарантовану виплату в сумі не менше 30 відсотків від прожиткового мінімуму, то тепер допомогу можуть і не призначити.

Для працюючих пенсіонерів Верховна Рада продовжила на цей рік низку норм, введених раніше. Із пенсії, що перевищує 3 мінімальні зарплати, будуть вираховувати 15% податку. Якщо Ви пенсіонер - держслужбовець, суддя, прокурор, - і продовжуєте трудитися, на пенсійну виплату до кінця року не сподівайтеся. Але це правило не стосується інвалідів та учасників бойових дій.

Торкнулися зміни й індексації заробітних плат. Раніше її проводили тоді, коли інфляція перевищувала 1% за місяць, а тепер цей рівень підняли до 3%. До слова, згаданий документ вніс зміни до 38 законодавчих актів.

Нагадаємо, в Україні пішла хвиля протестів щодо впровадження вище названих змін. Зокрема на Полтавщині у Лубнах днями пільговики перекрили дорогу. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme