ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Мешканцям Біликів і досі смердить російський свинокомлекс

Селяни вийшли на пікет після кількарічної судової тяганини
Depo.
7 серпня 2015 14:02
ФОТО: depo.ua
Мешканцям Біликів і досі смердить російський свинокомлекс
Мешканцям Біликів і досі смердить російський свинокомлекс

Близько 50-ти учасників санкціонованого мітингу, який відбувся 6 серпня у селищі Білики Кобеляцького району під стінами свинокомплексу ТОВ "Сільські традиції", вимагали припинити забруднення навколишнього середовища. Депутати сільради і місцева громада побоюються, що за кілька років бізнесмени перетворять мальовничий куточок Полтавщини на "мертву зону", пише Depo.Полтава, посилаючись на прес-службу обласної міліції.

Мешканцям Біликів і досі смердить російський свинокомлекс - фото 1

Свинокомплекс "Сільські традиції" уже кілька років труїть мешканців Біликів Кобеляцького району шкідливими викидами, які забруднюють довкілля. За часів "регіоналів" це потужне підприємство називалося "Ясные зори" і мало російського власника. Після бурхливих подій і Революції гідності його перейменували. Тепер воно називається "Сільські традиції". І керує ним начебто українець. Однак, селяни запевняють підприємство залишається у власності Росії.

Мешканцям Біликів і досі смердить російський свинокомлекс - фото 2

Територіальна громада звинувачує бізнесменів, які розпочали свою діяльність у 2012-му році, у порушенні норм екологічного законодавства. Мешканці селища закидають підприємцям отруєння викидами атмосферного повітря, а також забруднення ґрунту та водойм гнойовими стоками. Окремі представники громади стверджують, що за останні кілька років в районі погіршилася санепідеміологічна обстановка, зросла кількість дітей, що страждають на алергічні захворювання, та виріс рівень смертності.

Мешканцям Біликів і досі смердить російський свинокомлекс - фото 3

Фахівці-агрономи зробили висновок, що через рік-два ця земля буде непридатною для вирощування сільгоспкультур. Також громада висловила стурбованість з приводу ін'єктування свиней антибіотиками і відсутністю у ТОВ дозволів на утилізацію крові в очисниках Біликів, яку останні транспортують з Решетилівки. Саме там, за свідченнями краян і здійснюється забій тварин і переробка м'яса.

Аргументи, наведені мешканцями села, на даний час ретельно вивчає міліція. Начальник Кобеляцького райвідділу Володимир Федан повідомив, що за фактом порушення правил охорони вод відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 242 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на аналогічний строк.

Зі слів депутата селищної ради Тетяни Кищенко суди з бізнесменами тягнуться більше 2-х років, однак попри наявні у представників територіальної громади докази (акцентує вона), вони не виграли жодного судового спору.

Заступник генерального директора "Сільських традицій" Роман Колотур, який не так давно був призначений на посаду, але, як він висловився, добре знає проблеми і зміст претензій мешканців селища, наполягає на тому, що представлені громадою доводи необґрунтовані, а підприємство працює без порушень.

Мешканцям Біликів і досі смердить російський свинокомлекс - фото 4

Причину усіх непорозумінь із людьми керівник підприємства бачить не в порушенні екологічного законодавства, а лише у концентрації різкого запаху в повітрі Біликів. Роман Колотур вважає, що зняти суспільну напругу можна, зменшивши дозволені об'єми викидів, над чим власне і працюють фахівці ТОВ. А стосовно наявності спеціальної 4-ступеневої очисної системи заступник гендиректора відповів, що всі прерогативи для її функціонування у них є.

Майже дві години сторони конфлікту сперечалися з приводу екологічної ситуації в районі, але так і не знайшли конструктивного рішення. Узагальнюючи результати дебатів підполковник міліції Володимир Федан запевнив, що з метою встановлення істини в рамках кримінального провадження реалізують весь комплекс кримінально-процесуальних заходів. Про результати розслідування очільник Кобеляцької міліції інформуватиме громадськість на засіданнях сільради.

Більше новин про життя Полтавщини читайте на Depo.Полтава.