На дорогах Полтавщини перевіряють вагу вантажівок

Аби зберегти дороги, на Полтавщині встановили габаритно-ваговий контроль вантажівок

Depo.
20 березня 2017 14:17
ФОТО: depo.ua

На Полтавщині встановили спеціальні майданчики, де спецконтроль перевіряє вагу вантажівок. Про це повідомили на сторінці у Facebook Служби автомобільних доріг у Полтавській області, пише Depo.Полтава.

Вагові комплекси розміщуються на спеціально облаштованих майданчиках. За допомогою спецтехніки проводиться зважування. Водій одразу отримує чек, в якому зазначена вага транспортного засобу.

"На дорогах державного значення забороняється рух транспортних засобів загальною вагою понад 40 тонн, а дорогами місцевого значення не можна їздити, коли маса вантажівки становить понад 24 тонни", - зазначив заступник начальника Служби автодоріг Полтавщини Анатолій Мягкохліб.

В разі перевищення вагових параметрів, водій зобов'язаний сплатити поліцейським штраф, який направлять до державного бюджету на розвиток автомобільних доріг. Згідно з Постановою Кабміну, нарахування штрафів здійснюється в євро. Порушник сплачує у гривнях за чинним курсом НБУ.

У 2016 році зафіксовано близько 200 випадків порушень. У 2017 – до 70. Найменший накладений штраф склав 20 євро. Найбільший – 20 тисяч. Його виписали перевізнику, автомобіль якого важив 72 тонни.

На добровільну сплату дається місяць. Далі – примусове стягнення в судовому порядку.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на Depo.Полтава