На Полтавщині прогнозують подорожчання хліба

Посадовці Полтавської ОДА говорять про збільшення собівартості борошна через поганий врожай пшениці

На Полтавщині на 25% збільшилася собівартість борошна, але посадовці запевняють, що це не спричинить різкого росту цін на хліб. Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на прес-службу Полтавської ОДА.

За словами директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергія Фролова, через липневі дощі під час збору урожаю кількість зерна зменшилась. Цьогорічні погодні умови вплинули й на якість сировини, і тому собівартість зросла на 25%. Це призведе до підвищення цін на хліб та борошно.

"Раніше ми не мали менше, ніж 70 % продовольчого зерна, а то і 80%. Нині розраховуємо на 50%. Ми проаналізували собівартість зерна цього року. Вона виходить на 25% вищою, ніж минулого року. І ціна на зернові, яка стрімко зросла до 6 тис. грн за тонну, практично на межі собівартості, різниця у 5-7%. Борошно, яке виготовлятимуть із цьогорічного врожаю, подорожчає, але підстав для різкого збільшення ціни я не бачу", - зазначив Фролов.

Для забезпечення нормативних споживчих потреб мешканців Полтавщини хлібопродуктами на 2018-2019 маркетинговий рік необхідно 177 тис. тонн зерна. Найбільше зернових ресурсів, а це 137 тис. тонн (77%), потребує хлібопечення.

Нагадаємо, що за шість місяців 2018 року до бюджетів Полтавської області всіх рівнів надійшло рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату 303,811 млн грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава