На Полтавщині у реабілітаційних центрах незаконно утримували наркозалежних (ФОТО)

Пацієнтам з різних регіонів України примусово надавали сумнівні лікарські засоби, не випускали на вулицю, а за порушення режиму морили голодом

На виконання доручення Генерального прокурора України прокуратурою Полтавщини звільнено більше 20 людей, яких примусово утримували у так званих "реабілітаційних центрах" без права вільного виходу на вулицю. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Полтавщини, пише Depo.Полтава.

В рамках слідства було проведено низку обшуків у Полтаві та Полтавському районі. Вдалося з'ясувати, що у двох реабілітаційних центрах знаходились 40 осіб, які за кошти родичів проходили курс реабілітації від наркотичної та алкогольної залежності.

Втім, 21 з усієї кількості "пацієнтів" повідомили, що їх утримали на території закладів незаконно, обмежуючи особисту свободу. Їм не давали права вільного виходу з домоволодіння, вікна були заґратовані та закриті, доступ свіжого повітря обмежено.

Окрім того, деяким з утримуваних працівники реабілітаційного центру примусово надавали невідомі лікарські засоби, а за порушення режиму морили голодом.

Під час обшуку було виявлено та вилучено медичну документацію, зошити та документи, на підставі яких особи поміщалися до закладу та на основі якої здійснюється діяльність центрів.

За результатами обшуків 21 особа (мешканці Полтавської, Дніпропетровської, Івано-франківської, Київської, Житомирської, Харківської, Чернівецької, Кіровоградської, Сумської та Тернопільської областей) за власним бажанням залишили вказані реабілітаційні центри.

Нині у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.3 ст. 190 (шахрайство) КК України, виконуються необхідні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на розслідування обставин вказаної події та встановлення організаторів незаконних дій.

За вчинення зазначених злочинів передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава