UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Полтавщині з початку року зафіксовано 19 осередків захворювання на АЧС

Згідно із прогнозами, збитки державного бюджету України через спалах вірусу африканської чуми свиней у 2017 році можуть скласти понад 1,5 млрд грн

На Полтавщині з початку року зафіксовано…

З початку року на Полтавщині зареєстровано 19 неблагополучних пунктів щодо африканської чуми свиней (АЧС): 16 - у приватному секторі та три у сільськогосподарських підприємствах. Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на прес-службу Полтавської ОДА.

На сьогодні залишається один неблагополучний пункт – ФГ "Плехів-Агро", де з 1 вересня рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Оржицькій РДА наклали карантин. Про це, під час сьогоднішньої апаратної наради у голови Полтавської ОДА, повідомив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль.

У ФГ "Плехів-Агро" всього утримувалося 5125 голів свиней. Всього загинуло 661 свиня, а евтаназії піддано 4464 свині. Утилізували методом спаленням 5125 голів загальною вагою 416 т. Прямі збитки в даному господарстві становлять майже 19 млн грн. На сьогодні свині в епізоотичному осередку (ФГ "Плехів-Агро") та в зоні захисту (с. Плехів) відсутні.

"Територією України африканська чума свиней поширюється надзвичайно швидко як серед диких, так і домашніх тварин. Цьогоріч випадки захворювання на АЧС реєстрували майже в усіх областях України, крім Житомирської, Львівської та Сумської", - розповів Геннадій Пікуль.

Подальше поширення африканської чуми свиней територією області може призвести до значних економічних збитків у результаті зменшення значної кількості поголів'я свиней. Крім того, це може призвести до заборони експорту зерна з Полтавщини, а то й з цілої країни, а це є серйозною загрозою для аграріїв.

"Згідно із прогнозами Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) збитки державного бюджету України через спалах вірусу АЧС у 2017 році можуть скласти понад 1,5 млрд грн. Якщо існуюча тенденція поширення АЧС збережеться, то Україна до 2020 року втратить понад 1,2 мільйона свиней або 4 млрд грн", — зазначив Геннадій Пікуль.

Наразі в області зареєстровано 123 свиногосподарства, де утримуються 257 тис. свиней. Проблемними господарствами з питання виникнення АЧС є господарства з малою чисельністю свиней до 100 голів, а також підсобні господарства при різних установах через те, що вони не зареєстровані, а Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області не інформоване про їх наявність. У різних районах області нараховувалося 14 господарств при будинках-інтернатах, спеціалізованих школах, установах.

"Через порушення вимог біобезпеки, у 2016 році мав місце випадок захворювання на АЧС в підсобному господарстві Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна, де знищили 34 свині, у 2017 році - у підсобному господарстві Кобеляцького психоневрологічного будинку-інтернату (с. Лісне Кобеляцького району), де знищено 54 свині", - продовжив посадовець.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme