ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Полтавщині члени ДВК "колекціонували" запрошення виборців

При цьому, під час ідентифікації особи у списку виборців, її записували й на окремому листку паперу - запрошенні
Depo.
17 липня 2016 20:53
ФОТО: depo.ua
На Полтавщині члени ДВК "колекціонували" запрошення виборців
На Полтавщині члени ДВК "колекціонували" запрошення виборців

Спостерігачі "Опори" на виборчих дільницях №530472, що в селі Яхники Лохвицького району, та №530721, що в місті Пирятин, зафіксували, що члени ДВК збирали запрошенння виборців, які приходили на дільницю, повідомляє Depo.Полтава.

Згідно з частиною 3 статті 85 Закону "Про вибори народних депутатів": при проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії за умови пред'явлення виборцем одного з документів, зазначених відповідно у частинах четвертій,п'ятій чи шостій статті 2 цього Закону, та наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці надає виборцю список для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначених місцях на контрольних талонах виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та в одномандатному окрузі вписує своє прізвище, ініціали, розписується та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці. Виборець розписується за отримання виборчих бюлетенів у списку виборців та на визначених місцях на контрольних талонах виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та одномандатному окрузі. Після цього член виборчої комісії відокремлює від виборчих бюлетенів контрольні талони та видає виборцю по одному виборчому бюлетеню для голосування у загальнодержавному окрузі та одномандатному окрузі. Контрольні талони виборчих бюлетенів зберігаються у члена комісії, який видав виборчі бюлетені.

На Полтавщині члени ДВК "колекціонували" запрошення виборців - фото 1

Як повідомили спостерігачі ОПОРИ, на дільницях члени комісії зі списком виборців та бюлетенями сиділи окремо. При цьому, під час ідентифікації особи у списку виборців, її записували й на окремому листку паперу - запрошенні. Коли виборець підходив за бюлетенем, він лишав запрошення на столі членів ДВК.

Спостерігач зробив зауваження, щоб члени комісії припинили такі дії, оскільки вони можуть бути розцінені як контроль за голосуванням. У результаті члени ДВК припинили збір запрошень. При цьому, члени комісії кажуть, що в них було лише кілька таких запрошень, але за словами спостерігачів, на столах зберігалися майже всі запрошення виборців, що проголосували.

На Полтавщині члени ДВК "колекціонували" запрошення виборців - фото 2

"Так технологія дозволяє прослідкувати, хто з виборців проголосував, а хто ні. Вона може використовуватись задля контролю над голосуванням", - говорить довгостроковий спостерігач в Полтавській області Дар’я Черкашина.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на