ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Полтавщині спалили усіх свиней хворих на африканську чуму

279 голів згоріло під Харківцями Пирятинського району
Depo.
11 серпня 2015 14:02
ФОТО: depo.ua

Недалеко від села Харківці знищили всіх заражених африканською чумою свиней, пише Depo.Полтава, посилаючись на прес-службу ДСНС у Полтавській області.

10 серпня станом на 6:00 працівники ДСНС Полтавщини знищили 195 свиней, хворих на африканську чуму. Станом на 20:00 знищили ще 84 голів. Усього спалили 279 свиней, наразі залишилося знищити 10 тон заражених субпродуктів. У прес-службі управління з надзвичайних ситуацій у Полтавській області повідомили, що наразі вони над цим працюють.

Нагадаємо, що 8 серпня на Полтавщині заговорили про африканську чуму свиней. Вірус дістався до нашого регіону через заражених свиней, яких завозили з інших областей. Спочатку результати аналізів свиней із Полтавської області, зокрема з села Харківці, були негативні, але повторні дослідження виявили зараження в п'яти свиней із двадцяти п'яти. Тому на Полтавщині через африканську чуму оголосили карантинну зону. Людині цей вірус не загрожує, проте, вона може бути його носієм. Лікування свиней неможливе, тому єдиний спосіб зупинити розповсюдження інфекції - спалення свинопоголів'я.

9 серпня мешканці села Харківці виступили проти того, щоб хворих свиней спалювали в межах села Тому місце, де збиралися спалювати інфікованих свиней та субпродукти, перенесли на 2 кілометри від Харківців.

Більше новин про життя міста і області читайте на Depo.Полтава.