На Полтавщині від задухи масово гине риба

Загибель риби пов'язують з нестачею кисню у воді

На Біляківському водосховищі в Семенівському районі Полтавщині зафіксовано загибель риби. Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Коло.

В управлінні рибного господарства Полтавської області масову загибель риби пов'язують з нестачею кисню у воді. "Така проблема виникає щороку навесні, переважно в закритих водоймах. І нині - не виняток. Про ситуацію на Біляківському водосховищі нам відомо, подібне було й на озерах у Горішніх Плавнях. Цьогорічна зима була сніжною і морозною, товщина льоду на закритих водоймищах сягала до півметра. Узимку ми пробурювали лунки на воді, навіть "ганяли" повітря помпою, але не скрізь можна було доїхати разом з технікою через переметені дороги. Причина гибелі риби саме на Біляківському водосховищі нам поки що невідома, але пов’язуємо це із задухою, також гине слабка, хвора риба, та, яку придавило льодом", - розповідає заступник начальника управління рибного господарства Полтавської області Анатолій Лук'янчук.

Біляківське водосховищеперебуває в оренді, тому, за словами Анатолія Лук'янчука, відповідальність за мор риби несуть орендарі. Загалом, скільки риби та через які причини загинуло вже цього року в управлінні рибного господарства ще не знають.

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що прокуратурою Полтавщини пред'явлено позовну заяву з вимогою повернути державі земельну ділянку площею понад 10 га на території Полтавського району, якою незаконно користується юридична особа. Землі рекреаційного призначення, вартістю понад 300 тис. грн, були виділені для розміщення дитячого оздоровчо-спортивного табору, але перебувають у занедбаному стані і не використовуються за призначенням протягом тривалого часу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава