ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Полтавщині закінчилися жнива ранніх зернових

Сіяли менше, ніж минулоріч, але зібрали стільки ж
Depo.
11 серпня 2016 09:40
ФОТО: depo.ua
На Полтавщині закінчилися жнива ранніх зернових
На Полтавщині закінчилися жнива ранніх зернових

У Полтавській області збір ранніх зернових і бобових культур закінчився, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Енерголайф.інфо.

У цьому році, порівнюючи з 2015-им, зібрали приблизно на 5% (82 тис. тонн) ранніх зернових культур менше, але середня урожайність по області виросла на 2,3 центнери з гектару.

Станом на 10 серпня обмолочено майже 100% посівних площ області. Зібрано близько 1,5 млн тонн ранніх зернових та бобових культур. Середня урожайність по області склала 41,5 центнери з гектару (минулого року 39,2 ц/га). З загальної суми намолочено озимої пшениці близько 1,1 млн тонн. Її урожайність склала 46,1 центнерів/га. Краща урожайність допомогла вийти практично на той же показник зібраних зернових, що й минулого року, незважаючи на те, що засіяно було менше.

В Департаменті АПК Полатвської ОДА розповідають, що минула осінь була дуже посушливою, тому зерно посіяли в суху землю. Озима пшениця довго не проростала. Проте все ж вдалося зібрати урожай пшениці не гірший, ніж в минулому році. 

Частина зерна залишиться підприємствам для внутрішніх потреб. Частина продукції буде видана в рахунок орендної плати, інша частка зерна буде продана, що дасть змогу повернути кредити банкам.

В цілому жнива на Полтавщині пройшли дуже організовано, на високому технологічному рівні, адже господарства області мають досить потужну техніку. Щоправда, вони могли закінчитися раніше, та через несприятливі погодні умови, які склалися на початку липня, обжинки були трохи відтерміновані.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на