ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Полтавщині закінчився газ

Вже з кінця червня до облдержадміністрації почали надходити звернення від органів місцевого самоврядування та окремих громадян про відсутність зрідженого газу
Depo.
1 вересня 2015 11:01
ФОТО: depo.ua
На Полтавщині закінчився газ
На Полтавщині закінчився газ

Ресурси скрапленого газу для реалізації населенню в спеціалізованих постачальницьких підприємствах області "Полтавапропангаз" і "Кременчуггазпостачання" закінчилися. Про це заявили на нараді в облдержадміністрації, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на "Кременчуцьку газету".

Починаючи з квітня 2015 року, проведення спецаукціонів щодо закупівлі газу припинив аукціонерний комітет. На останньому аукціоні 25 квітня, весь обсяг скрапленого газу, запропонований для продажу ПАТ "Укрнафта", виставили на продаж за стартовою ціною 10576,55 грн за тонну, що в 3,3 рази вище стартової ціни попереднього аукціону.

Покупці скрапленого газу - спеціалізовані підприємства - не змогли придбати зріджений газ за такою ціною, так як в цьому випадку ціна для населення буде становити до 500 грн за балон. При цьому вартість балону перевищила ціну роздрібної реалізації скрапленого газу на комерційних газозаправних станціях.

Вже з кінця червня до облдержадміністрації почали масово надходити звернення від органів місцевого самоврядування та окремих громадян про відсутність зрідженого газу.

У департаменті економічного розвитку Полтавської ОДА констатують: річна потреба населення області в цьому виді палива складає 1300-1500 тонн, при загальному обсязі його виробництва на території області понад 150 тис. тонн на рік. Облдержадміністрація вже звернулася в Міністерство енергетики та вугільної промисловості і в Міністерство економічного розвитку і торгівлі з проханням терміново вжити заходів з відновлення проведення спецаукціонів і виділення області потрібних ресурсів зрідженого газу.

У департаменті вважають, що вирішення цієї проблеми вимагає особистого втручання глави уряду. У зв'язку з цим, в дорученнях за підсумками наради у губернатора запропоновано підготувати відповідне звернення до прем'єр-міністра України.

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Полтава.