ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Полтавщину завезли свиней із африканською чумою

Людині хвороба не загрожує, проте вона може бути її переносником. Наразі перевозити м'ясо з одного регіону до іншого заборонено
Depo.
3 серпня 2015 15:22
ФОТО: depo.ua
На Полтавщину завезли свиней із африканською чумою
На Полтавщину завезли свиней із африканською чумою

Попри заборону заражені африканською чумою свині потрапили на Полтавщину, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на "Полтавщину". Наприкінці липня захворювання виявили на Київщині у Броварському районі та селищі Калита. Раніше спалахи африканської чуми фіксувалися у 2013 році на Рівненщині, Черкащині, Сумщині та Житомирщині.

20, 22, 23 липня до Миргорода завезли 350 заражених свиней із селища Калита. При перевезенні, клінічних змін характерних для цього захворювання, у свиней не виявили. Всі тварини пройшли термометрію, повідомляє головний ветеринар Полтавщини Сергій Аранчій. За його словами, тут були не в курсі ситуації у селищі Калита, тож зараз вживають запобіжних заходів.

Крім того, існує імовірність потрапляння заражених свиней на переробний пункт у Пирятині. Перевірити вказане підприємство наразі неможливо, тож очікується відкриття кримінального провадження. Це загрожує значному зниженню поголів'я свине й у країні. Людині вірус не загрожує, вона може бути лише переносником. На чуму хворіють лише свині, оскільки вакцини проти захворювання ще не знайшли, уражених тварин спалюють.

Наразі полтавцям радять купувати м'ясо лише місцевого виробника, аби запобігти подальшому розповсюдженню африканської чуми.

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Полтава.