Полтавських виборців лякають у соцмережах ручками-невидимками

У соцмережах ширяться чутки, що у Полтаву завезли 10 тисяч ручок-невидимок

У соціальних мережах аноніми нагнітають паніку з приводу нібито закупівлі 10 000 ручок зі зникаючим чорнилом, які згодом підкинуть на виборчі дільниці в Полтаві. При цьому аноніми звинувачують певну політичну силу, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на "Полтавщину"

Для України такі ручки на виборах - не новина. Наприклад, на останніх місцевих виборах на Львівщині місцеві правоохоронці попереджали виборців про такий "фінт", коли в кабінки для голосування підкладають ручки з чорнилом-невидимкою.

Раніше, на виборах 2012 року, такі ручки знаходили спостерігачі з "ОПОРА", на Івано-Франківщині. Відмітна особливість - на них немає ніяких рекламних написів. На eBay така ручка китайського виробництва разом з доставкою коштує трохи дорожче за один долар США.

Також в інтернеті є відео, де таку ручку тестують. Чорнило починає зникати вже за 20 хвилин після нанесення на папір. За 80 хвилин на папері залишається тільки слід від кульки ручки, чорнило ж випаровуються безслідно.

Перевірити цю інформацію неможливо. Тож радимо полтавцям дарма не панікувати, а при виявленні в кабінці для голосування такої ручки - звернутися до членів виборчкомів, спостерігачам або до правоохоронців. Помітки ж на бюлетені, раптом хтось боїться, що його голос "випариться", краще робити своєю ручкою. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава