ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На сесії Полтавської облради галасують

Питання про кадрові призначення в раду викликали шквал емоцій у громадських активістів, довелося оголошувати перерву
Depo.
20 листопада 2015 13:36
ФОТО: depo.ua
На сесії Полтавської облради галасують
На сесії Полтавської облради галасують

Серед основних питань – зміни до регламенту, обрання голови та заступників голови обласної ради, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на "Коло".

Андрій Пісоцький, який головує на сесії, запропонував перейти до порядку денного і внести зміни до регламенту. Петро Ворона визначив, що зміни до регламенту можна вносити лише після обрання голови обласної ради. Після цього у залі зчинилася хвиля обурення. Активісти закликали депутатів голосувати чесно і за регламентом. Через непорозуміння між депутатами, президією і активістами, активісти із числа тих, хто у камуфляжі, вийшли до трибуни. Дорогою, встигли посваритися із депутатом Валерієм Капленком.

Так і не зумівши закликати депутатів до конструктиву, Пісоцький оголосив перерву на 30 хвилин. Після наради, головуючого змінили, ним став Євгеній Холод. Голова лічильної комісії Ірина Степаненко зачитує протокол, згідно з яким обрали секретаря та заступників голови лічильної комісії.

Громада продовжує протестувати біля трибуни. Також із залу лунає пропозиція від людей, щоб сьогодні обирали одного заступника голови, а не двох. Нагадаємо, що це питання постає вже не вперше. Ще тоді, коли громада вимагала звільнення першого заступника голови облради Володимира Марченка, говорили, що загальноукраїнська практика – це один заступник.

Кандидати на посаду голови Полтавської обласної ради: "Солідарність" – Андрій Пісоцький. "Батьківщина" – Євген Холод, Петро Ворона - пазафракційний. У залі кричать "Ганьба!" Закликають інші партії висувати свої кандидатури на посаду голови. Зокрема, активісти звертаються до Петра Ворони та депутатів від "Свободи".

Петро Ворона звернувся до залу: якщо громада скаже мені балотуватися – я буду балотуватися. Не дивлячись на те, що на посаді голови облради Ворона вислухав чимало критики на свою адресу, зараз у залі чимало активістів, представників громадських організацій його підтримали. У результаті він став третім кандидатом на посаду голови. У залі розігрується драма, як і під час виборів міського голови: громадськість більш охоче підтримує старого голову, ніж двох нових кандидатів.

Кандидати на посаду голови облради розповідають про себе на оголошують свою програму.

Виступили Андрій Пісоцький і Євген Холод. До них у громади виникло кілька запитань: Пісоцького запитувати про махінації на виборах, Холода – про способи впливу на Костянтина Жеваго (захист вкладників банку "Фінанси і кредит", будівництво Біланівського ГЗК, формування тарифів та ЖКП).

Петро Ворона у своєму виступі акцентує увагу на тому, що задача новообраного депутатського корпусу – не підвести ті сподівання, які на нову владу покладали учасники Революції Гідності та АТО. Він попросив хвилиною мовчання вшанувати усіх полеглих. Йому під час виступу аплодує зал.

Зараз депутати обирають голову обласної ради. Голосують за трьох кандидатів: Андрія Пісоцького ("Солідарність"), Євгена Холода ("Батьківщини"), Петра Ворону (позафракційний). Проголосувала 82 депутати, зараз лічильна комісія підраховує голоси.

Голову Полтавської облради не обрали через брак голосів, оголосили перерву.

Полтавська облрада хоче бачити нових кандидатів на посаду голови. Нове скликання не обрало жодного з трьох запропонованих кандидатів.

Більше про життя Полтави та області читайте на Depo.Полтава.

Полтавці, долучайтеся до нас ВКонтакте!

Біль