Нарешті: У Полтаві встановлюють LED-лампи у вуличних ліхтарях

Нові лампи дозволяють значно знизити витрати електроенергії на освітлення вулиць

У Полтаві комунальники розпочали встановлювати LED-лампи у вуличних ліхтарях. Про це повідомили на сайті Полтавської міськради, пише Depo.Полтава.

Керівник КП "Міськсвітло" Роман Кикоть говорить: "Якісне зовнішнє освітлення частини селища Яр залежить від безперебійного функціонування шафи управління, яка це освітлення вмикає і вимикає. Щоправда, саме з якістю й була проблема, причому довголітня. Ліхтарі часто блимали або взагалі гаснули".

Причина нестабільної роботи – перевантаження шафи, до якої підключені також світильники вулиць Курчатова й Латишева. Прокладання додаткової лінії вимагало величезних коштів, а шукати альтернативного виходу попереднє керівництво "Міськсвітла" не вважало за потрібне.

"Так, справді, технічні умови не дозволяли допомогти мешканцям Яру. Але ці умови можна й потрібно було змінити, що ми й зробили за чотири дні. Як виявилося, причиною проблем були застарілі, неекономні лампи на 70 і 150 Вт на Курчатова й Латишева, що "тягнули" надто багато енергії. Замість них ми використали сучасні LED-лампи. Це дозволило вивільнити 40% потужностей для Яру, й ми змогли приєднати до шафи ще й 50 нових ліхтарів. До того ж, заміна ламп покращила освітлення тієї ж вулиці Курчатова, де розташовані дві гімназії (№30, 32) та вище професійне училище імені Чепіги. Тут завжди багато дітей та підлітків, для безпеки яких світло просто життєво необхідне. Заодно ми освітлили також і небезпечну пішохідну зону біля Гришкиного лісу", – зазначив Кикоть.

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що у Полтаві відкрили для руху транспорту відремонтовану смугу на міській ділянці автодороги М-03 "Київ - Харків".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава