Повернути директора і прибрати за собаками: Про що полтавці просять Мамая

Полтавська міська влада вперто ігнорує звернення містян, але ті не полишають надії достукатися до можновладців

Повернути директора і прибрати за собака…

За майже два роки дії електронного сервісу звернень громадян до влади полтавці подали 195 петицій. Міська влада не надто поспішає їх розглядати, хоча багато з них набрали більше за потрібні 250 голосів.

Найбільше полтавців турбують проблеми громадського транспорту, стан доріг, чисте довкілля та облаштування дитячих майданчиків і місць відпочинку. В 2016 році, під час процесу декомунізації, багато петицій подавалися з пропозиціями перейменування полтавських вулиць.

Наразі ТОП-5 найбільш підтримуваних петицій виглядає так:

1. Протест проти звільнення директора школи №3 Євгенія Романова - 572 голоси;

Автор петиції Олександр Топорков опублікував її в 2016 році після того, як стало відомо, що очільниця Управління освіти Полтавської міськради Наталія Дорохова (петиція "Звільнення Наталії Дорохової" також серед лідерів - 328 голосів) підписала наказ про звільнення директора однієї з найкращих шкіл міста. Усі батьки учнів виступили на підтримку Євгенія Романова, навіть погрожували у випадку звільнення директора написати заяви про переведення дітей в інші навчальні заклади Полтави. Але, не зважаючи на протести учнів та батьків, мер Олександр Мамай та депутати міськради не пішли на поступки, і у школі №3 з'явилася нова директорка - Леся Марталішвілі.

Відео з каналу YouTube VPoltave info.

2. Збереження Прирічного парку - 382 голоси;

До 2017 року більшість полтавців не надто переймалася долею Прирічного парку, що розташований у м-ні Левада на березі річки Ворскла. Улюблене місце відпочинку містян занедбане і нагадує лісові хащі, які заросли чагарниками. На початку цього року стало відомо, що міська влада на прохання Федерації хокею Полтавщини (головою якої є очільник Полтавської ОДА Валерій Головко) хоче збудувати у Прирічному парку Льодовий палац. Містяни побоюються, що це стане початком забудови всієї набережної частини Полтави і призведе до знищення паркової зони. На сайті електронних петицій з'явилося відразу декілька звернень про захист Прирічного парку від забудови. Одне з них, подане Володимиром Романенком 29 березня 2017 року, наразі вирвалося в лідери, набравши 382 голоси.

"Прошу розглянути можливість скасування планів забудови прирічного парку у мікрорайоні Левада та розбудови його лише у туристичном плані: цивілізованні місця для багать вело- та пішохідні доріжки, освітлення. Також пропоную розглянути варіант поступового та планомірного перетворення його на дендропарк", - написав Володимир Романенко.

Як і всі інші, ця петиція залишається без відповіді.

3. Поліпшення роботи громадського транспорту - 354 голоси полтавців;

Це перша подана полтавська електронна петиція, автор - журналіст Ігор Ізотов, зареєстрував її в 2015 році.

Тут перераховані болючі питання міста у сфері громадського транспорту: це дотримання розкладу громадським транспортом відповідно до графіків руху; необхідність запровадження системи "єдиного електронного квитка", який має поширюватися на всі без виключення види громадського транспорту; вимога надання пріоритетності на вулицях пішоходам і створення велосипедної інфраструктури.

Цю петицію направили на розгляд депутатських комісій, де вона й досі перебуває, залишаючись без відповіді.

4. Вирішити проблему підтоплення будинків в селищі Рогізне - 339 голосів;

Зазначений район Полтави розашований на Подолі, неподалік від річки Ворскла. Для мешканців Рогізного актуальною є проблема підтоплень подвірь та будинків. Коли стало відомо, що міська влада Полтави планує побудувати багатоквартирний житловий будинок на вул. Великорогізнянській, мешканці створили петицію з вимогою ухвалити рішення про виділення коштів та зобов'язати замовника вказаного будівництва до початку забудови облаштувати та здати в експлуатацію дренажну та водовідвідну систему ґрунтових та поверхневих вод із території с. Рогізне. Петиція з'явилася на сайті міськради 26 березня 2017 року, набрала необхідну кількість голосів, але й досі залишається без відповіді.

5. Змусити хазяїв собак прибирати за своїми тваринами - 323 голоси.

Авторка петиції Ольга Фисун запропонувала зобов'язати власників домашніх тварин, які вигулюють своїх улюбленців в межах міста, прибирати за ними продукти їх життєдіяльності. Собачі екскременти вздовж тротуарів, в парках, у дворах та на дитячих майданчиках створюють неабиякі незручності для містян. Ця петиція набрала 323 голоси.

Полтавці досі сподіваються, що міська влада дослухається до цих пропозицій і продовжують створювати нові петиції. Зараз триває голосування за сім звернень.

Для того, аби полтавська влада розглянула електронну петицію від містян, вона має набрати 250 голосів за 60 днів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme