Політична криза у Полтаві: Мамай втрачає союзників, а Деркач – посаду секретаря міськради

В останній день літа полтавські депутати на позачерговій сесії відправили у відставку секретаря міськради Оксану Деркач

Політична криза у Полтаві: Мамай втрачає…

Політична криза у Полтавській міськраді набирає обертів. Опозиційні до мера Олександра Мамая депутати наприкінці літа пішли в наступ. Зумівши протягом літа позбутися "зрадників" у фракціях і отримавши завдяки ТВК "свіжу кров", 13 серпня під час зборів депутати Полтавської міськради від фракцій БПП "Солідарність", "СДП", "Самопоміч" та "Рідне місто" запропонували провести позачергову сесію, аби обрати наступника відкликаної Оксани Деркач. Але тоді Мамай заявив, що сесія відбудеться не раніше жовтня.

Згодом, 22 серпня, мер Полтави пішов на "поступки", і підписав розпорядження про скликання чергової сесії міськради на 21 вересня. Але опозицію це не влаштувало, і вже 28 серпня 15 депутатів міськради на загальних зборах ухвалили рішення про скликання сесії Полтавської міськради 31 серпня. Мамай спочатку оголосив про незаконність таких дій, але в призначений день прийшов у сесійну залу та спробував перехопити ініціативу. Перед початком засідання він заявив, що вестиме засідання тільки в тому разі, якщо зареєструються мінімум 22 визнаних ТВК депутати, та запропонував розглянути питання щодо нового секретаря 21 вересня.

Але до нього одразу підійшли голови фракцій БПП "Солідарність" - Андрій Матковський, "СДП" - Олександр Шамота та "Рідного міста" - Світлана Нестуля та запропонували зареєструватися протоколі серед присутніх депутатів. Мамай відмовився, натомість запропонував провести електронну реєстрацію. В такому разі для початку сесії не було б кворуму, бо нові депутати, обрані замість "зрадників", у системі ще не зареєстровані. Депутатів це не влаштовувало, і Олександр Шамота взяв "командування парадом" на себе. Перекрикуючи мера, він оголосив, що на сесії зареєструвалося 25 депутатів з 42, тож сесію можна вважати розпочатою.

Олександр Мамай почав заперечувати, але його вже ніхто не слухав. Тож мер, заявивши про незаконність того, що відбувається в сесійній залі, пішов геть.

А депутати продовжили. Спочатку вони обрали Шамоту головуючим, потім надали слово голові Полтавської міської ТВК Євгену Ніколаєнку, який оголосив список нових депутатів, до складу якого увійшли Олена Чірікова-Зоріна від СДП, Едуард Волков, Микола Перепелиця, Тетяна Юрченко, Володимир Соколовський від "Рідного міста" та Дмитро Лаптєв від "Самопомочі".

Далі депутати сформували порядок денний сесії, який містив лише три питання: звільнення з посади секретаря міськради позбавленої депутатських повноважень Оксани Деркач, виведення її зі складу виконкому та обрання нового секретаря. Сформована лічильна комісія досить швидко підготувала бюлетені для таємного голосування та опломбувала скриньку. Далі депутати підходили до заздалегідь підготовленої кабінки та визначалися з долею Деркач.

Після завершення голосування, лічильна комісія почала підрахунок. І тут не обійшлося без сюрпизів: три бюлетені з 25, що дістали зі скриньки, були зіпсовані. Інші 22 проголосували "за". Тобто мінімально необхідною кількістю голосів Оксану Деркач таки звільнили із займаної посади.

Після невеликої перерви депутати, яких в сесійній залі залишилося 23, поіменним голосуванням одноголосно вивели Оксану Деркач зі складу виконкому Полтавської міськради. Третє питання, щодо обрання нового секретаря міської ради, вирішили перенести на наступне засідання, бо першочергове право на внесення кандидатури має міський голова. Тож Олександр Шамота оголосив перерву на невизначений час. На тому і розійшлися. Противники мера отримали невликий реванш за попередні програші, втім Мамай з Деркач заявили, що сесія незаконна, і всі ухвалені на ній рішення також. Тож варто чекати судових позовів від програвшої сторони. До того ж мер має право заветувати ухвалене депутатами. І як заявив Мамай, він обов'язково це зробить.

В результаті подій у міськраді конфлікт між частиною депутатів та мером поглибився. Місцева влада продовжує втрачати керівників: на минулих сесіях були звільнені три заступника мера, а тепер ще й секретар міської ради. Тож у випадку хвороби Мамая Полтава фактично залишиться без керівництва. Також під загрозою опинився міський бюджет-2019 та низка інших важливих для життєдіяльності міста питань, бо поки що сторони конфлікту не збираються йти на поступки один одному, а більшості не має жоден. Протистояння триває.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook