Політична криза у Полтаві: Мер Мамай втратив контроль над міськрадою

Три депутатські фракції Полтавської міської ради заявили про бойкот наступної сесії

Політична криза у Полтаві: Мер Мамай втр…

Розпад на минулій сесії 24 травня широкої коаліції депутатських фракцій у Полтавській міськраді призвів до патової ситуації. Жодна зі сторін – ані "мерська", ані "антимерська" – не мають достатньо "штиків" для ухвалення рішень. У вівторок, 17 липня, у Полтаві сталася непересічна подія – Мамай раптом згадав про журналістів і запросив їх на прес-конференцію, чого не було вже кілька років. Безпосередньо перед цією зустріччю відбулося засідання погоджувальної ради голів депутатських фракцій, чого також давно ніхто не пам'ятає. У ній взяли участь секретар міськради, голова депутатської групи "Єдність" Оксана Деркач, голови фракцій: БПП – "Солідарність" Андрій Матковський, "Совісті України" – Григорій Сахно, "Батьківщини" – Олег Бєлоножко, "СДП" – Олександр Шамота, ВО "Свобода" – Юліан Матвійчук та "Самопомочі" – Дмитро Сенчакович. Очільниця фракції партії "Рідне місто" Світлана Нестуля на погоджувальну раду не з'явилася, хоча, як стверджує Мамай, обіцяла бути. Після годинної наради в кабінеті мера голови трьох фракцій міськради: БПП, СДП та "Самопомочі", заявили про неучасть в сесії 20 липня.

Перед черговою сесією міськради сили розподілилися так: сім членів мерської фракції "Совість України" плюс Мамай та перебіжниця з "Самопомочі" Світлана Бондарєва, п'ять - новоствореної Оксаною Деркач групи "Єдність", п'ять - від "Батьківщини". Разом 19, а для ухвалення рішення потрібно мінімум 22 голоси. Тобто Мамаю для результативного голосування потрібно знайти ще три голоси. Фракції, що оголосили бойкот сесії: БПП "Солідарність" (вісім депутатів), СДП (три депутати) та "Самопомочі " (три депутати). До них, швидше за все доєднаються три депутати від "Рідного міста" та вигнанець з "СДП" Сергій Луценко. Разом - також 19, що недостатньо для створення нової більшості. Вирішальні голоси, які можуть схилити шальки терезів в ту чи іншу сторону опинилися у фракції "Свободи". І як вона скористається ними, покаже майбутня сесія. Мамай же сподівається перетянути на свою сторону фракцію "Самопомочі" – поки що безрезультатно, але хто знає, які "аргументи" ще є у мера. Часу на політичне маневрування у нього майже не залишилося. Днями територіальна виборча комісія має винести вердикт щодо відкликання повноважень шести депутатів з промерської орбіти: Івана Діденко, Тимофія Гаєвого, Оксани Деркач, Володимира Корнійчука, Ярослава Мартинюка та Світлани Бондарєвої. Останніх двох ще в минулому році за голосування з "ширкою" виключили з фракцій СДП та "Самопомочі". Інші у травні 2018-го покинули фракцію "Рідне місто" та сворили нову депутатську групу "Єдність", яку очолила екс-голова міської організації партії, секретар міськради Оксана Деркач. Колишні однопартійці просто так цього не залишили і розпочали процедуру відкликання депутатських повноважень "зрадників". Ініціативна група успішно зібрала необхідну кількість підписів виборців, тепер справа за ТВК. Втім, Олександр Мамай не збирається стояти осторонь процесу відкликання "своїх" депутатів. Мер Полтави заявив, що засідання ТВК відбувається з грубими порушеннями закону, і він написав про це заяви до Центральної виборчої комісії, прокуратури та поліції.

Мамай нагадав, що у справі Дениса Поліщука, процедура відкликання депутатських повноважень якого успішно завершилася, відкрито кримінальне провадження, і членам виборчої комісії вручені повістки до правоохоронних органів.

Також Олександр Мамай пригрозив опонентам розпуском міськради, якщо не схаменуться. Він заявив, що в разі зриву сесії 20 липня, він призначить нову за місяць. Якщо ж депутати тричі поспіль не зможуть зібратися у сесійній залі, мер отримає право розпустити раду. І скоріш за все Мамай цим скористається. В те, що його партія виграє вибори, у мера сумнівів немає. Він постійно "працює" зі своїми виборцями, щедро роздає подарунки та влаштовує безкоштовні грандіозні шоу, на яких рівень політичної агітації за Мамая та "Совість України" просто зашкалює.

Спроба ж депутатів відправити Мамая у відставку має невеликі шанси на успіх: для цього потрібні дві третини голосів депутатського корпусу, тобто 28. А це поки що недосяжна цифра для противників мера.

То ж політичні торги та перемовини тривають, їхні результати побачимо вже 20 липня на черговій сесії Полтавської міськради.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme