ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Полтава вишивана: Як тисячі жителів міста молилися за мир в Україні

Такої кількості гарно вбраних полтавців в український національний одяг місто не бачило давно
Depo.
19 вересня 2015 17:39
ФОТО: depo.ua
Полтава вишивана: Як тисячі жителів міста молилися за мир в Україні
Полтава вишивана: Як тисячі жителів міста молилися за мир в Україні

Щорічна хода від Білої альтанки до Театральної площі традиційно збирає кілька тисяч містян та об'єднує їх під одним лозунгом "Вишиванка - символ України", передає кореспондент Depo.Полтава.

Полтава вишивана: Як тисячі жителів міста молилися за мир в Україні - фото 1

Полтава вишивана: Як тисячі жителів міста молилися за мир в Україні - фото 2

Полтава вишивана: Як тисячі жителів міста молилися за мир в Україні - фото 3

Серед присутніх - переважна кількість - молодь. Око тішать дівчата гарно вбрані у вишиванки та сукні з українським орнаментом, чоловіки в сніжно-білих та дещо сіруватих полотняних сорочках, наче зійшли з обкладинок престижних глянцевих журналів.

Полтава вишивана: Як тисячі жителів міста молилися за мир в Україні - фото 4

Учениці та студентки уквітчали голови червоними вінками. Проте, навіть, школярі усвідомлюють, що хода "Полтава вишивана" - це не лише можливість гарно вбраному пройтися серед людного натовпу.

Полтава вишивана: Як тисячі жителів міста молилися за мир в Україні - фото 5

"Вишиванка - це символ України, тож сьогодні велике свято. Вважаю, що кожний свідомий громадянин повинен прийти і підтримати патріотичний дух країни", - поділився роздумами 15-річний учень Полтавської школи №29 Іван Логвинов.

Полтава вишивана: Як тисячі жителів міста молилися за мир в Україні - фото 6

Розпочався захід з молитви до Всевишнього за мир в Україні. "Навчи нас не продавати совість свою ні дешево, ні дорого. Захисти нас від ворогів видимих і невидимих, що хочуть поневолити нас. Дай нам, Боже, жити вільним життям. Дай кращу долю нашому народу. Дай нам єдність, мир і спокій. Господи, збережи Україну."

Полтава вишивана: Як тисячі жителів міста молилися за мир в Україні - фото 7

Незважаючи на спеку, на Соборній площі голці ніде впасти,а народ все прибуває і прибуває.

Полтава вишивана: Як тисячі жителів міста молилися за мир в Україні - фото 8

"Таку подію пропустити не можна", - вважають дві пенсіонерки, що також долучилися до параду. "Такого я ще ніколи не бачила. Маса людей і всі такі гарні, незвичайні вишиванки. Сорочка, що одягнена на мені, подарунок колег, тож я її дуже ціную і бережу", - розповіла одна з подруг Ліна Березовська. "На сьогоднішнє свято ми прийшли родиною. Донька привела вихованців дитячого садка, десь тут бігає онучка і ми з найкращою подругою не змогли лишитися осторонь. Сорочку, яка зараз на мені, я вишила сама. Цілу зиму над нею працювала", - ділиться враженнями інша подруга Анна Мілаєва.

Полтава вишивана: Як тисячі жителів міста молилися за мир в Україні - фото 3

Кількатисячною колоною учасники параду здолали відстань від Білої альтанки до Театральної площі, де розпочався святковий концерт.

Полтава вишивана: Як тисячі жителів міста молилися за мир в Україні - фото 10

Формували колону почергово творчі колективи, навчальні заклади, співробітники приватних підприємств та громадськість.

Полтава вишивана: Як тисячі жителів міста молилися за мир в Україні - фото 11

Полтава вишивана: Як тисячі жителів міста молилися за мир в Україні - фото 12

Зокрема, в ході взяли участь творчі колективи Палацу дитячої та юнацької творчості, Полтавський обласний військово-спортивний центр "Воїн", Полтавська федерація тхеквондо, школа "Країна мрій", працівники галузі культури, Полтавський національний педагогічний університет імені Короленка, Полтавський національний технічний університет імені Кондратюка, Українська медична стоматологічна академія, Юридичний інститут Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Полтавський університет економіки і торгівлі, Полтавська державна аграрна академія, Аграрно-економічний коледж, Інституту економіки і права та багато інших.

Полтава вишивана: Як тисячі жителів міста молилися за мир в Україні - фото 13

Справжньою родзинкою дійства стала делегація учнів з Німеччини, які разом з полтавськими школярами взяли участь у параді вишиванок.

Більше цікавого читайте на Depo.Полтава.