Полтавки майже вдвічі частіше звертаються за емоційною допомогою

Жінки звертаються за емоційною допомогою майже в 2 рази частіше, ніж чоловіки

Полтавки майже вдвічі частіше звертаютьс…

В Полтаві вже більше, ніж півроку працює волонтерська служба емоційної підтримки "АТОЛ ЛІНІЯ". На прикладі роботи ВСЕП можна прослідкувати, як змінювалися запити та потреби осіб, що так чи інакше постраждали в результаті бойових дій на сході України, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на прес-службу "АТОЛ ЛІНІЯ".

4 вересня 2015 року в Полтаві розпочала роботу "АТОЛ ЛІНІЯ"- волонтерська служба емоційної підтримки для учасників АТО, їх родин, волонтерів та внутрішніх переселенців. Створення ВСЕП - результат довгострокової співпраці Литовської Республіки та Полтавської області.

Проаналізувавши всі дзвінки, які надходили до "АТОЛ ЛІНІЯ" за перші 3 місяці, можна визначити, які категорії осіб, постраждалих в результаті війни, були найбільш вразливими на той момент.

Полтавки майже в 2 рази частіше звертаються за емоційною допомогою - фото 1

Так, в 54% випадків за допомогою зверталися члени сімей учасників бойових дій, самі ж бійці здійснили 27 % дзвінків. Внутрішньо переміщені особи здійснили майже п'яту частину дзвінків від загальної кількості - 18%. Найменш активно до служби емоційної підтримки зверталися волонтери - кількість їх дзвінків становила 1%.

Але, якщо порівнювати ці цифри з загальними показниками (період з 4 вересня 2015 року по 4 березня 2016), то картина дещо змінюється. 52% дзвінків здійснили члени сімей учасників бойових дій (процент майже не змінився), самі бійці АТО зверталися до "АТОЛ ЛІНІЯ" в 26% випадків (цей показник також залишився майже тим самим). Але відсоток переселенців, які зверталися за допомогою знизився на 11% та станом на 4 березня 2016 року складає 7%.

За словами координатора ВСЕП Ольги Олексієнко, це можна обґрунтувати тим, що наразі їхніми проблемами більш активно займаються відповідні соціальні інституції та громадські організації. На сьогодні значно збільшився процент звернень від волонтерів - 15% (він зріс на 14%). Працівники "АТОЛ ЛІНІЯ" зазначають, що така тенденція може бути пов'язана із значним погіршенням економічної ситуації: займатися волонтерською діяльністю стало тяжче і це значно впливає на емоційний стан зазначених осіб.

Станом на 4 грудня 2015 року 60% співбесідників "АТОЛ ЛІНІЯ" зверталися до волонтерів з психологічними проблемами. Інші 40% - зі статусно-пільговими. Натомість зараз, на 4 березня цього року, кількість осіб, які потребують саме емоційної допомоги, зросла до 76%. З цього приводу Ольга Олексієнко зазначає: "За останній період значно збільшилася кількість дзвінків з передової від хлопців, які потребують емоційної підтримки. Думаю, тут спрацьовує принцип сарафанного радіо: один боєць звернувся до нас, йому допомогли і він розказав про це своїм побратимам. Вони розповіли ще комусь. І так інформація почала розповсюджуватись серед бійців."

Зараз левова доля дзвінків стосується проблем в сімї та соціумі - 64%. 18% осіб звертаються до ВСЕП з приводу соціальних питань (отримання виплат, статусу учасника бойових дій, тощо), 6 % співбесідників потребують лікування або оздоровлення, 12% дзвінків здійснюються через питання, пов’язані з емоціями, які напряму стосуються війни.

Крім того, аналізуючи роботу "АТОЛ ЛІНІЯ", можна зазначити, що жінки звертаються за емоційною допомогою майже в 2 рази частіше, ніж чоловіки: вони здійснюють 66% дзвінків.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme