ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Полтавщина мовчала, вшановуючи невинно убієнних голодом земляків

Полтавщина вшанувала пам'ять жертв голодомору
Depo.
28 листопада 2015 21:00
ФОТО: depo.ua
Полтавщина мовчала, вшановуючи невинно убієнних голодом земляків
Полтавщина мовчала, вшановуючи невинно убієнних голодом земляків

На Полтавщині скорботна хода розпочалася під Лубнами, повідомляє кореспондент Depo.Полтава. Там на Зажур-Горі, біля Спасо-Преображенського Мгарського монастиря, де розташований перший в Україні пам'ятник жертвам голодомору - Курган скорботи, люди вшанували заморених голодом у 32-33 роках земляків. Туди з'їхалися делегації з усіх районів Полтавщини. В монастирі провели заупокійний молебень.

Полтавщина мовчала, вшановуючи невинно убієнних голодом земляків - фото 1

У Полтаві хвилиною мовчання громада вшанувала жертв голодомору у центрі міста на Театральній площі. Туди прийшло також чимало полтавців. Дехто приїхав, щоб запалити заупокійну лампадку навіть з районів області. Прийшли також представники міської та обласної влади. Після хвилини мовчання колона рушила хресною ходою вулицею Жотвневою до Сято-Успенського собору. Там люди поставили свічки та поклали символічні колоски, нагадавши нащадкам про суворий сталінський режим. У соборі священнослужителі провели заупокійний молебень.

Полтавщина мовчала, вшановуючи невинно убієнних голодом земляків - фото 2

Полтавщина один із регіонів, що постраждав найбільше від голоду. Встановити загальну кількість втрат не так уже й складно, кажуть історики. Якщо порівняти матеріали перепису 1926 та 1933 рр., то кількість населення на території Полтавщини зменшилася на 414 тис. чол. А загальні демографічні втрати, яких зазнав полтавський край, становлять страхітливе число, що наближається до мільйона осіб.

Полтавщина мовчала, вшановуючи невинно убієнних голодом земляків - фото 3

Найбільше втрат відбулося у таких районах: Семенівському - на 42,6 %, Нехворощанському - на 39, 9%, Великокринківському - на 37, 3%, Решетилівському - на 34, 6 %, Кишеньківському - на 33, 6 %, Котелевському - на 30, 2%. У решті районів втрати населення коливалися у межах 10-25%.

Полтавщина мовчала, вшановуючи невинно убієнних голодом земляків - фото 4

Більше про життя Полтавщини читайте на Depo.Полтава.

Друзі, долучайтеся до нас ВК