ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Полтавські депутати "злили" 14 родовищ нафти і газу Фуксу та іншим "прокладкам" (ОНОВЛЕНО)

Облрада підтримала надання 14 спецдозволів на розробку родовищ нафти та газу на території Полтавщини

Depo.
13 липня 2018 08:30
ФОТО: depo.ua

12 липня на сесії Полтавської облради депутати погодили дозволи на видобування нафти та газу п'яти приватним компаніям, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Зміст.

Жодних обговорень у сесійному залі не було, кожне із рішень депутати ухвалили як мінімум 60 голосами.

Справа стосувалася 14 спецдозволів на розробку родовищ на території Полтавщини. 10 із них прохало надати зареєстроване в Києві ТОВ "Іст Юроуп Петролеум". Зазначимо, 6 липня під час засідання профільної комісії ця компанія викликала найбільше питань у присутніх. Її засновниками є приватне акціонерне товариство "НАК "Надра України" та офшорна компанія "Харлог Лімітед". Членів комісії також занепокоїв і розмір статутного капіталу у 33 млн грн, адже такої кількості грошей, у разі чого, не вистачить, аби компенсувати збитки місцевим громадам.

Ще по одному спецдозволу на розробку родовищ на території області отримали зареєстровані в Києві ТОВ "Твинс груп", ТОВ "Еліон інвест", ТОВ "Сенс-Д" і ТОВ "Прайс компані". Найстаріша з них зареєстрована менше, ніж півтора року тому.

Як повідомляють "Наші гроші", "Іст Юроуп Петролеум" раніше називалось ТОВ "Голден Деррік". В часи президентства Віктора Януковича "Голден Деррік" була близькою до екс-міністра Едуарда Ставицького та без конкурсів отримала три десятки родовищ в Полтавській області. Після змінив влади в 2014 році фірма втратила ці ліцензії. Але минулого року через суд фірма почала повернення цих ліцензій. Це співпало у часі зі зміною її назви та власника, яким став Павло Фукс. В час повернення спецдозволів фірмі він був помічений на зустрічі з нардепом БПП Александром Грановським, якого ЗМІ називають куратором за судовою владою від Адміністрації президента.

З реєстру оцінки впливу на довкілля відомо, що "Іст Юроуп Петролеум" планує розробляти в Полтавській області Майорівську, Клюшниківську, Дружинінську, Боярско-Чапаєвську, Південно-Свистунівську ділянки, а також Флерівсько-Ювілейну, Ново-Диканську, Бутівсько-Миргородську, Вільшанську та Гулаківську площі.

"Твинс груп" зареєстроване в червні 2017 року на киянку Віру Акуленко. В реєстрі про оцінку впливу на довкілля фірма зареєструвала документи про плани розпочати роботи на Дубрівській площі. Дані про досвід Акуленко в бізнесі у відкритих джерелах відсутні.

"Еліон інвест" зареєстрована в жовтні 2017 року в Києві. Засновником та директором вказана Юлія Середа. В реєстр ОВД фірма внесла документи про заплановані роботи на Зв'язівській площі.

"Сенс-Д" зареєстрована в Києві в лютому 2017 року на харків'янина Максима Ігнатієва та мешканця Дніпра Андрія гавриша. Директором є Ганна Савченко. Фірма зареєстрована в за адресою бульвар Шевченка 11, приміщення 51А. Цю ж адресу при реєстрації вказало і ТОВ "Надра-Геоінвест", бенефіціарами якого нині заявлені громадяни Естонії Віталій Нантом та Олег Ягольник. Раніше "Надра-Геоінвест" були створені державною ПАТ "Надра України" та ТОВ "Гео-інвест", яка була близькою до заступника голови правління "Надра України" Максима Максіменцева. Після приходу до влади президента Віктора Януковича "Надра-Геоінвест" перейшли під контроль міністра охорони навколишнього середовища Едуарда Ставицького, що дозволило фірмі отримати спецдозвіл на Скоробагатьківське родовище. За даними ЗМІ, нині "Надра-Геоінвест" може контролюватися оточення бізнесмена Дмитра Фірташа.

"Прайс компані" зареєстроване в жовтні 2017 року на Сергія Войцехівського, який є і директором підприємства. Фірма анонсували роботи на Філенківсько-Черняхівському родовищі.

Нагадаємо, Полтавська облрада близько трьох років блокувала надання дозволів на добування газу. Все через збитки, завдані місцевим громадам (руйнування доріг, забруднення води та інше), які не відшкодовувалися до введення в дію закону 3038, який передбачає сплату компанією 5% ренти до місцевого бюджету.

Нагадаємо, що 12 липня під час сесії Полтавської облради, що відбувається у Зінькові, депутати проголосували за дострокове припинення повноважень депутата від фракції "Батьківщини" Юрія Лебедина.

Друзі, приєднуйтеся до нашої групи у Facebook.

Більше про новини Полтави читайте на Depo.Полтава