ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Порошенко - студентам: Грошей нема

За словами Президента, нині держава не може підвищити виплати студентам
Depo.
1 грудня 2015 17:17
ФОТО: depo.ua

Студенти Кременчуцького національного університету імені Остроградського звернулися до Президента України електронною петицією, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на офіційний сайт Президента

У ній просять главу держави підвищити стипендії студентам вишів та учням коледжів, технікумів, ПТУ.

"З 1.01.2016 підняти розмір мінімальної академічної та соціальної стипендій для здобувачів освітніх ступенів вищої освіти до розміру прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць. Розмір мінімальної академічної та соціальної стипендій для здобувачів ступеня молодшого бакалавра підняти до двох третин розміру прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць, як записано в п.6 ст. 62 Закону України "Про вищу освіту" від 01.07.2014", - йдеться у петиції.

Петиція набрала потрібну кількість голосів і Президент відповів на неї. За словами Порошенка, в умовах війни і складної соціально-економічної ситуації, що склалася в країні, держава не в змозі задовольнити цю петицію.

Поділяючи стурбованість громадськості щодо порушеної проблеми, хочу зазначити, що у складні часи неоголошеної війни у цьому році нам вдалося зробити певні кроки щодо підвищення стипендій. Упевнений, що робота у цьому напрямі буде продовжена і у наступному році.

Разом з тим реалізація пропозиції про збільшення видатків на освітню галузь для забезпечення підвищення розмірів стипендій учнів професійно-технічних та студентів вищих навчальних закладів до рівня прожиткового мінімуму потребуватиме вишукання суттєвих додаткових бюджетних ресурсів.

Таким чином, в умовах напруженої економічної ситуації та гострої потреби у посиленні обороноздатності держави порушене питання вимагає його комплексного розгляду Кабінетом Міністрів України, який згідно з Конституцією України забезпечує проведення фінансової політики та політики у сфері освіти, з урахуванням необхідності забезпечення збалансованості Державного бюджету України.

У зв’язку з цим Прем’єр-міністру України А.П.Яценюку запропоновано забезпечити всебічне та ґрунтовне опрацювання центральними органами виконавчої влади зазначеної пропозиції та за підсумками проведеної роботи ухвалити необхідні рішення", - написав Президент Порошенко.

Більше про життя Полтави та області читайте на Depo.Полтава.

Друзі, приєднуйтеся до нашої групи ВКонтакте і у