Санслужби назвали причину захворювання дітей у Кременчуцькій гімназії № 6

Збудником інфекції стала кишкова паличка, яку виявили і у дітей, і у кухарів, тому про першоджерело розповсюдження хвороби точно не знають

Санслужби назвали причину захворювання д…

Вчора, 22 лютого у Кременчуці відбулося третє засідання тимчасової протиепідемічної комісії, на якому розглядься питання щодо інфекційного захворювання дітей у НВК №6, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на прес-службу Кременчуцької міської ради.

На комісії було заслухано висновки контролюючих служб та медиків, щодо результатів проведених перевірок, встановлення діагнозу та ймовірних причин виникнення інфекції.

Фахівці виявили, що збудником інфекції стала бактерія клебсієла пневмонія. Вона може передаватися в тому числі і через не помиті руки, саме легкий спосіб передачі став причиною захворювання багатьох дітей. Цю бактерію також знайшли і у декількох працівників кухні. Тому, хто став першоджерелом зараження однозначно сказати не можна, але фахівці запевняють, що це було не харчове отруєння.

Зараз гімназія знаходиться на карантині, за цей період взяли всі необхідні аналізи, змиви, в школі щоденно проводяться дезинфекційні заходи. Усі учні, які захворіли, а також працівники їдальні, отримали кваліфіковане лікування. Та з 26 лютого учні нвк №6 мають повернутися за парти.

Деталі виникнення такої ситуації ще продовжуватимуть з'ясовувати. Комісія не припиняє розгляд даного питання, у зв'язку з чим прийняли ряд рішень, зокрема:

- Вважати ситуацію що склалася із захворюваністю на гострі кишкові інфекції в Кременчуцькій гімназії з'ясованою та контрольованою.

- Директору закладу провести службове розслідування щодо виконання службових обов'язків персоналом, причетним до організації процесу харчування та вжити необхідні заходи. Про результати проведеного розслідування інформувати голову тимчасової протиепідемічної комісії при виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради.

- До 23 березня вирішити питання та провести на базі
Кременчуцького міськрайонного відокремленого підрозділу "Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України" дослідження питної води на бактеріологічні та санітарно-хімічні показники на харчоблоках та з питних фонтанчиків.

- Працівників їдальні гімназії допустити до роботи тільки при наявності довідки про стан здоров'я від сімейного лікаря, або лікаря- інфекціоніста.

- Організувати та забезпечити проведення позачергового гігієнічного навчання з прийняттям заліку у працівників, відповідальних за організацію харчування в закладах освіти, у тому числі у відповідальних заступників директорів, шеф-кухарів, медичних працівників.

- Проводити щоденний моніторинг захворюваності на гострі кишкові інфекції серед населення міста, звертаючи особливу увагу на захворюваність дітей, які відвідують учбові заклади. За результатами моніторингу щоквартально (при необхідності частіше) надавати інформацію з пропозиціями щодо недопущення епідемічних ускладнень щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції до органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, у кременчуцькій гімназії № 6 підозрювали масове отруєння дітей. 15 лютого до школи не прийшли 40 дітей, двох госпіталізували. За словами епідеміологів, в санслужбі вже є два екстрених повідомлення: одній дитині попередньо поставлений діагноз "харчова токсикоінфекція", а другій – "гастроенрероколіт". Ще у 18 учнів, які викликали лікарів додому, схожі симптоми.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme