Шекспір може допомогти при аутизмі, - вчені

Декламація Шекспіра допомогла дітям з розладами аутистичного спектру

Шекспір може допомогти при аутизмі, - вч…

Американські вчені прийшли до висновку, що декламація віршів Шекспіра допомагає поліпшити соціальні навички дітей з розладами аутистичного спектру, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Naked-Science.

Розлади аутистичного спектру виражаються в порушенні здатності підтримувати соціальну взаємодію. За американською класифікацією DSM-V, до них відносяться аутизм, синдром Аспергера та інші. Приватними проявами цих розладів є, наприклад, труднощі у встановленні зорового контакту і емпатії - здатності розуміти емоції іншої людини.

У новій роботі вчені використовували метод "Серцебиття" (Hunter Heartbeat Method) Келлі Хантер (Kelly Hunter) - актриси "Королівської Шекспірівської компанії". В експерименті, за умовами якого учасники відтворювали сцени з "Бурі" Шекспіра, брали участь 14 дітей у віці 10-14 років. Дітей розділили на дві групи (по шість і вісім чоловік) і закріпили за волонтерами та акторами. Групові сесії проводилися протягом десяти тижнів після шкільних занять.

 За результатами експерименту діти показали значні поліпшення таких показників, як повсякденні життєві навички, зокрема особисті; соціалізація (міжособистісна взаємодія); комунікація (експресивні навички). Покращення спостерігалися також в сфері прагматичної мови та розпізнавання міміки.

 "Діти освоюють ці навички в дуже комфортних умовах і ігровій формі, майже не помічаючи, що проходять навчання", - зазначив співавтор дослідження Марк Тасс (Marc J. Tassé).

 Метод "Серцебиття" представляє собою техніку психодрами, яка полягає в груповому відтворенні різних емоцій в поєднанні з ритмічної жестикуляцією. Включення дітей в процес забезпечується за рахунок синхронних ударів по центру грудей і привітанням серця з різними інтонаціями: радості, смутку, сумніви та інших.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme