"Старнайт" хоче "відкупитися" сквером, аби влада Полтави узаконила прибудову до екс-кінотеатру

Орендарі будівлі колишнього Дворянського зібрання пообіцяли реконструювати сквер, якщо міськрада дозволить їм і надалі спотворювати історичну та архітектурну пам'ятку

Замість демонтажу незаконної прибудови до колишнього Будинку дворянського зібрання у Полтаві, компанія "Старнайт" намагається домовитись з міськрадою про бартер послуг, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Лтаву.

Співзасновник "Старнайту" Дмитро Собакар запропонував за 12 млн грн реконструювати сквер біля історичної пам'ятки в обмін на узаконення прибудови і оприлюднив ескізний проект робіт . За його словами, паспорт прив'язки скасували незаконно і декілька тижнів тому забудовники звернулись до влади з ідеєю про компроміс, проте їм відмовили.

У міськраді ж зазначили, що жодних переговорів зі "Старнайтом" не вели, а про такий бартер взагалі дізнались зі ЗМІ.

"Позиція міськради була озвучена на сесії, де було анульовано паспорт прив'язки і надано час для самостійного демонтажу", - говорить заступник міського голови Іван Сватенко.

Нагадаємо, що 24 жовтня Інспекція по контролю за благоустроєм вручила ТОВ "Старнайт" припис на демонтаж незаконної добудови до пам'ятки національного значення Будинку дворянського зібрання (колишній кінотеатр імені Котляревського).

Також Depo.Полтава повідомляв, що у лютому Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) видала забудовнику припис про призупинення незаконного будівництва й штраф у 1,44 млн грн, адже кінотеатр (колишній будинок дворянського зібрання) є архітектурною та історичною пам'яткою національного значення. Зараз в історичній пам'ятці продовжує працювати нічний клуб, кілька закладів громадського харчування, кіоски із фаст-фудом. Попри заборону, скандальне будівництво тривало.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава