Цієї весни українцям змінили розмір відпускних

Розмір мінімального страхового внеску становить 319 гривень

З 1 січня 2016 року ставка для нарахування ЄСВ становить 22% до визначеної бази нарахування. Але ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ установлено порядок нарахування ЄСВ, якщо база його нарахування не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід. В такому випадку сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), і ставки ЄСВ (22%), повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на "Волинські новини".

Тому з 1 травня розмір мінімального страхового внеску становить 319 грн. На рівні мінімального страхового внеску повинні платити ЄСВ за себе фізособи-підприємці платники єдиного податку та самозайняті особи.

Також змінилась максимальна величина доходу, на яку потрібно нараховувати ЄСВ: з 1 січня 2016 року вона становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених в місяць нарахування доходу. Тобто з 1 травня вона дорівнює 36 250 грн.

Відповідно збільшився максимальний розмір нарахованого ЄСВ. З 1 травня він складає 7975 грн або 3048,63 грн при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юрособа.

Залишаються незмінними: граничний розмір добових, сума податкової соцпільги, а також граничний розмір доходу, який дає право на неї; сума неоподатковуваного доходу у вигляді подарунків; нецільової благодійної допомоги; ставки єдиного податку для I і II групи; ставки податку на нерухоме майно.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme