ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У кременчуцькій гімназії підозрюють масове отруєння дітей

Двох школярів госпіталізували з попереднім діагнозом харчових отруєнь, ще 40 дітей не прийшли до школи. Аби з'ясувати джерело інфекції, фахівці беруть аналізи у їдальні

Depo.
15 лютого 2018 12:05
ФОТО: depo.ua

У кременчуцькій гімназії № 6, що знаходиться на Раківці, підозрюють масове отруєння дітей, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Кременчуцьку газету.

Сьогодні, 15 лютого до школи не прийшли 40 дітей, двох госпіталузвали. За словами епідеміологів, в санслужбі вже є два екстрених повідомлення: одній дитині попередньо поставлений діагноз "харчова токсикоінфекція", а другій – "гастроенрероколіт". Ще у 18 учнів, які викликали лікарів додому, схожі симптоми.

У міському відділі охорони здоров'я зазначили, що нині ознайомлюються з ситуацією для подальшого реагування. Та керівники гімназію кажуть – те, що багато дітей не прийшли до школи, ще не означає, що вони потруїлись, вони можуть бути хворі на ГРВІ.

У всі контролюючі служби вже відправлено повідомлення про можливе ПП в навчальному закладі. Батьки ж вважають, що причина інфекція не у шкільній їжі, а у воді. Санлікарі і фахівці контролюючих служб вже на місці беруть аналізи в їдальні.
Аби розібратись у ситуації, фахівці перевіряють відвідуваність дітей в інших школах Крюкова. Якщо симптоми отруєння будуть і у школярів з інших навчальних закладів, то це означатиме, що причина не в шкільному харчуванні.

Точний діагноз госпіталізованим поставлять після результатів досліджень. Медики розглядають як варіант захворювання ротовірусну інфекцію.

Нагадаємо, 11 вересня 2017 року відбулося засідання зведених комісій Пирятинської міської ради на Полтавщині, на якій обговорювалася ситуація, пов'язана зі спалахом кишкових інфекцій серед дітей, які навчаються у Пирятинському ліцеї.

З 6 вересня до лікарні звернулося одинадцятеро учнів молодших класів Пирятинського ліцею з ознаками захворювання на гострі кишкові інфекції. Їм було надано медичну допомогу, і станом на 11 вересня всі вони були виписані з лікарні.

Результати аналізів показали, що захворювання дітей були викликані різними видами збудників, зокрема, кишковою паличкою. Їх було виявлено в деяких готових стравах та змивах. За висновками фахівців, наймовірнішою причиною спалаху кишкових інфекцій серед учнів ліцею стало порушення персоналом харчоблоку санітарних норм та правил особистої гігієни.

Друзі, приєднуйтеся до нашої групи у Facebook.

Більше про життя Полтави читайте на Depo.Полтава