У Полтаві на відновлення мережі водопостачання та водовідведення потрібно 70 млн євро

Кошти на реконструкцію "Полтававодоканал" планує отримати від іноземних інвесторів

10 січня у Полтаві презентували "План розвитку комунального підприємства "Полтававодоканал" на 2019 рік", повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.

Серед пріоритетів - реконструкція в місті каналізаційних насосних станцій та свердловин. Загальна вартість запланованих робіт складає 30 млн євро. Кошти на реконструкцію та модернізацію надає Світовий банк (розглядається можливість залучення кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР)). Гроші надходитимуть трьома траншами протягом трьох років. З них 24 мільйони євро підуть на заміну колекторів. Інша сума буде розбита між реконструкціями свердловин та насосних станції ІІ-го підйому на п'яти водозаборах Полтави.

Реконструкцією передбачається не тільки покращення якості очищення стічної води, а ще й отримання тепла, біогазу, утилізацію мулу та твердих побутових відходів. Загалом на відновлення мережі водопостачання та водовідведення потрібно 70 млн євро.

Крім того, в 2019 році планується завершити проект реконструкції каналізаційних очисних споруд м. Карлівка та виготовити проект реконструкції очисних споруд смт. Машівка. Також ведуться перемовини про залучення інвестицій на проведення комплексної реконструкції Супрунівських очисних споруд у Полтаві за останніми європейськими технологіями.

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що 12 грудня комунальне підприємство "Полтававодоканал" уклало договір із ТОВ "ВК СПЕЦГРУП" на поточний ремонт каналізаційного колектору Д 500 мм на ділянці від будинку по вул. Володимира Козака, 1 до Подільського узвозу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава