Чому у Полтаві подружилися два мери - нинішній і колишній

У політичному житті Полтави кардинальні зміни: завзяті друзі посварилися через "зраду", натомість два лідери-конкуренти об'єдналися в коаліцію

Чому у Полтаві подружилися два мери - ни…

Чотири місяці минуло після місцевих виборів. У Полтавську міськраду люди обрали сім фракцій. Найбільше депутатів представляють партію Президента. У Полтаві її очолює відомий містянам екс-мер Андрій Матковський, який програв нинішньому голові Мамаю боротьбу за мерське крісло, повідомляє кореспондент Depo.Полтава.

Упродовж чотирьох місяців нової каденції Полтавська міськрада лише на недавній сесії 25 лютого врешті почала працювати. До цього місто жило без бюджету, і жодних рішень на користь громади депутати не ухвалювали. З осені народні обранці боролися за посади і ніяк не могли домовитись, щоб поділити повноваження. Фракція Матковського "БПП Солідарність" весь час сварилася з міським головою Мамаєм. Одного разу мер публічно запропонував Матковському стати його правою рукою - першим заступником міського голови. Потім "щось пішло не так".

Основна задача, яку поставили перед собою депутати - виграти боротьбу за кадрові призначення у міськвиконкомі. Це було непросто, бо ж у раду зайшло сім фракцій, а потрібна більшість. Тож довелося домовлятися.

Судячи з останніх подій, які відбулися на сесії міськради 25 лютого депутатам все ж вдалося домовитись. Зранку і до сутінок вони голосували і приймали рішення. Звісно не без сварок і дискусій, але усі 84 питання порядку денного проголосували. Серед них найголовніші - обрання секретаря міськради, нового виконкому, бюджет міста та встановлення у Полтаві пам'ятника Івану Мазепі.

Ось тут і стало зрозумілим хто як "грає". Ще місяць тому найбільші політичні вороги фракція "Совість України" на чолі з мером Мамаєм та "БПП Солідарність", яку очолює екс-мер Матковський, сварилися, а нині - голосують в унісон. Особливо помітним це стало, коли обирали секретаря міськради. На цю посаду мер висунув кандидатуру колишньої очільниці міської організації "Партії регіонів", а нині керівниці міського осередку партії "Рідне місто" Оксани Деркач, яка за попередньої каденції п'ять років працювала секретарем міськради.

Мамай подружився з Матковським - фото 1

Цікаво, що ще недавно на цю посаду претендував Андрій Матковський, але він разом зі своїми депутатами підтримав протеже Мамая. Так само за Деркач голосували "Батьківщина" і, звісно, фракція самої Деркач "Рідне місто" та фракція мера "Совість України". Таким чином, Полтавська міськрада зіграла чотири на три: коаліційну більшість утворили "БПП Солідарність", "Совість України", "Рідне місто" та "Батьківщина". В опозиції лишилися "Свобода", "Самопоміч" та "Партія простих людей" Сергія Капліна.

Керівник фракції "Простих людей" депутат Олександр Шамота назвав Матковського зрадником. "У Полтавській міськраді утворилася "ширка". Мамай домовився з Матковським, "Батьківщина" злилася повністю. Вчинок "БПП Солідарність" це зрада я вважаю. Ми не дамо цій "ширці" дурити людей", - сказав Шамота. Нагадаємо, після першого туру місцевих виборів, де визначили двох лідерів Мамая і Матковського, "Партія простих людей" Сергія Капліна підтримала у другому турі саме Матковського. Тоді кандидат від "простих" Олександр Шамота набрав вісім тисяч голосів і уже у другому турі агітував за Андрія Матковського.

Мамай подружився з Матковським - фото 2

Мамай з Матковським нову коаліцію прокоментували майже однаково. Обидва заявили, що об'єдналися "за ради територіальної громади, щоб працювати на благо міста". За таких обставин, коли коаліція має більшість, "Свободі" "Простим людям" та "Самопомочі" нічого не лишається, як домовлятися з більшістю. Міському голові хоч і вдалося виграти битву за більшість у міськраді, також доведеться домовлятися, адже в коаліції крім мерської фракції є ще три, одна з яких (БПП Солідарність) має більшість.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme