У Полтаві суд зобов'язав ТОВ "Старнайт" знести незаконну прибудову до екскінотеатру імені Котляревського

Товариство зобов'язане за власний рахунок знести незаконну споруду та привести земельну ділянку у попередній стан

У Полтаві суд зобов'язав ТОВ "Старнайт"…

Господарський суд Полтавщини задовольнив позовну заяву Полтавської місцевої прокуратури, пред'явлену до ТОВ "Старнайт" щодо незаконної прибудови до пам'ятки архітектури національного значення, будівлі Дворянського зібрання 1810 року (колишній кінотеатр імені Котляревського). Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на пресслужбу прокуратури Полтавщини.

Підставою для звернення прокуратури до суду стало те, що без жодних дозволів Міністерства культури України, незважаючи на численні заборони органу ДАБІ, підприємство здійснило самочинну прибудову до будівлі, яка є об'єктом культурної спадщини національного значення і внесена постановою Кабінету Міністрів України до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Водночас Законом України "Про охорону культурної спадщини" (ч. 1 ст. 22) прямо заборонено зносити, змінювати, замінювати, переміщувати (переносити) на інші місця пам'ятки, їхні частини, пов'язане з ними рухоме та нерухоме майно.

Окрім цього, використання пам'ятки повинно здійснюватися відповідно до режимів використання, встановлених органами охорони культурної спадщини, у спосіб, що потребує якнайменших змін і доповнень пам'ятки та забезпечує збереження її матеріальної автентичності, просторової композиції, а також елементів обладнання, упорядження, оздоби тощо (ст. 24 вказаного Закону).

Після набрання рішенням законної сили товариство зобов'язане за власний рахунок знести незаконну споруду та привести земельну ділянку у попередній стан.

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що у лютому 2018 року Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) видала забудовнику припис про призупинення незаконного будівництва й штраф у 1,44 млн грн, адже кінотеатр (колишній будинок дворянського зібрання) є архітектурною та історичною пам'яткою національного значення. Попри заборону, скандальне будівництво тривало.

24 жовтня 2018 року Інспекція по контролю за благоустроєм вручила ТОВ "Старнайт" припис на демонтаж незаконної добудови до пам'ятки національного значення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"