ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Полтаві відкрили вуличну виставку присвячену Мазепі

Виставка розташована поблизу пам’ятка Тарасу Шевченку, біля Краєзнавчого музею
Depo.
22 серпня 2015 12:38
ФОТО: depo.ua

На виставці представлені матеріали, що висвітлюють його державну та меценатську діяльність, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на "Сайт города Полтавы". Зокрема портрети гетьмана Івана Мазепи з "Літопису" Самійла Величка та європейських видань 18 століття; світлини із зображенням пам'яток і меморіальних речей; види церков і світських споруд, зведених коштом Івана Мазепи; матеріали, що ілюструють історію Пересопницького Євангелія, подарованого ним до Вознесенського собору міста Переяслава; підбірка матеріалів, присвячених подіям 1708-1709 років та їх вшанування на території України.

У Полтаві давно точиться дискусія з приводу встановлення в місті пам'ятника Івану Мазепі. За президентства Ющенка був підписаний наказ про встановлення у Полтаві пам'ятника гетьману. Навіть виділили гроші з держаного бюджету. Втім, до влади прийшли "регіонали" і пам'ятник так і не встановили. Нині він пилиться в Києві. Його і досі не можуть привезти через те, що Полтава не приймає рішення про встановлення на теренах міста пам'ятника Мазепі.

Місцеві активісти не раз приходили на сесію міської ради. Зверталися до Полтавського міського голови Олександра Мамая. Ходили до губернатора Валерія Головка, писали листи. Проте віз і нині там. На місці де має стояти пам'ятник (біля Свято-Успенського собору у Полтаві) уже кілька років стоїть дерев'яний хрест, який минулого року невідомі намагалися спалити.

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Полтава.