У роздягальні дитсадку на Полтавщині знайшли найбільшу в Європі змію

Змії вже давно "тероризують" мешканців села Лукім'я Оржицького району, але винищувати їх заборонено

В роздягальні одного з дитячих садків села Лукім'я, що в Оржицькому районі Полтавщини, знайшли змію, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Коло.

Змії не завдали шкоди дітям, але працівники закладу одразу сповістили про подію директора. Припускають, що це полоз жовто-червоний, про знахідку також повідомили працівників ДСНС та районний відділ освіти, але на момент прибуття фахівців змія встигла сховатися.

Жителі кажуть, змії вже давно "атакують" їх село. Вони не є отруйними та занесені до Червоної книги України, тому винищувати їх заборонено. Відловити ж, кажуть, нереально, змії сповзаються в село наприкінці вересня на зимівлю та живуть в покинутих будинках, сараях, погребах та підвалах, оселилися. Місцеві сподіваються, що невдовзі гади відповзуть до лісу, на болота, проте, восени вони знову повертаються.

Фото: Регіональний ландшафтний парк "Приінгульський"

Припускають, що у дитячу роздягальню змія заповзла через щілину в підлозі з підвалу, де зимувала. Працівники дитсадка розповіли, що колишній директор піднімав це питання ще десять років тому, але їх дозволили тільки відловити.

У відділі освіти Оржицької райдержадміністрації садок рекомендували закрити на карантин, та батьки виступили проти. Мешканці Лукім'я до змій вже звикли, керівництво запропонувало ще раз зробити генеральне прибирання на території закладу та замастити всі щілини в самій будівлі.

Полоз жовточеревий хоч і неотруйна змія, але дуже агресивна та боляче кусає. Цю змію вважають найбільшою в Європі. Примітно, що в Україні цей вид живе переважно в степу, але, імовірно, через зміни клімату, оселився і в лісостеповій зоні, до якої належить Полтавщина.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава