UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Сулі на Полтавщині упіймали дивну рибу

Як виявилося, то був сонячний окунь, який розповсюджений в Північній Америці, а в Україну цей вид завезли акваріумісти

У Сулі на Полтавщині упіймали дивну рибу…

Декілька екземплярів невідомого виду риб було виловлено в серпні 2017 року місцевими рибалками в районі мосту через Сулу, поблизу села Липове на Полтавщині. Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на прес-службу Оржицької райради.

В результати визначення видової приналежності "незнайомців" з'ясувалося, що вони належать до виду "сонячний окунь звичайний" (Lepomisgibbosus). Ця знахідка є першою реєстрацією цього виду риб на території НПП "Нижньосульський".

Царьок, або Сонячний окунь звичайний (Lepomis gibbosus)- риба родини Центрархових, ряду Окунеподібних. Розмір може досягати до 40 см, вага до 0,6 кг, в ріках України розмір не перевищує 20 см. Тіло високе, досить яскраво забарвлене. Спина зеленувато-оливкова, по боках помаранчеві плями та темні смуги, черево жовте. Тіло та голова вкрита великою кількістю зелених та червоних плям, губи блакитні,плавці жовті. Самець має "вушка" — чорні з червоною облямівкою, у самиці вони червонувато-жовті.

Ця риба розповсюджена у водоймах Північної Америки від Орегону на Тихоокеанському узбережжі до Джорджії на Атлантичномуузбережжі; найпоширеніший в північно-східній частині США.

Сонячний окунь швидко акліматизувався в Європі та Азії, а в Україні ареал охоплює пониззя річок, що впадають у Чорне море. Вважається, що сонячний окунь був завезений до Європи акваріумістами в середині XIX століття, в подальшому потрапив в природне середовище.

Ця риба є популярною для розведення у акваріумах, виростає до 10 см. В період нересту стає агресивним.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme