Перший день Колодія: Чому у понеділок незаміжнім жінкам чіпляли до ноги колодку

24 лютого – перший день Бабського тижня, що передує 40-денному посту

Перший день Колодія: Чому у понеділок не…
Фото: Українське село

Відсьогодні, 24 лютого, українці починають відзначати Бабський тиждень (Колодія, Сиропуст, Сирну неділю, Запуст) – християнське свято, що передує Великому посту. У давнину вважалося, що це єдиний тиждень у році, коли жінкам можна було трохи розслабитися від господарських справ.

У понеділок заміжні молодиці мали право взяти куму або подругу, і піти розважитися – погостювати десь або заглянути до корчми. У народі це називали "полоскати зуби", втім не варто прирівнювати вираз до п'янки з горілкою, адже напиватися для жінки – соромно і осудно. Молодиці могли собі дозволити трохи міцних напоїв, аби відволіктися від побуту. Та порядні жінки не несли чвертку з дому, а заробляли на неї жартома: зупиняли на вулиці незаміжню сусідку або її матір, і "пригрожували", що прив'яжуть до ноги колодку (звідси і пішла назва свято Колодія). Аби запобігти насмішкам, самотні жінки відкуплялися грошиною. Колодка вважалася фалічним символом продовження роду. 

Раніше сайт Depo.Полтава повідомляв, що у Полтаві на Театральній площі 1 березня відбудеться видовищне загальноміське етносвято "Весела Масниця". З 13:00 полтавців традиційно пригощатимуть смачними налисниками та чаєм.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme